אפריל 25 2010

טיפול פיזיותרפיה לאחר ניתוח ארטרוסקופיה בכתף

בשיטת טיפול חדשנית של ארטרוסקופיה למפרק הכתף מוחדרת לתוך הכתף מצלמת טלויזיה קטנה שמחוברת למסך המחשב ובאמצעותה ניתן לסייר בתוך המפרק לזהות נזקים לסחוס המפרק לעטיפת המפרק[קפסולה] לגידי הכתף, ניתן לתקו נזקים לתפור גידים קרועים להסיר גופים חופשיים שעשויים לגרום לגרוי ולנזק מצטבר בסחוס המפרקי.

בעקבות ביצוע טכניקת הארטרוסקופיה בכתף יזדקק המטופל לטיפולי פיזיותרפיה שמטרתם להוריד כאבים לשפר טווחי תנועה ולחזק את שרירי הכתף שנחלשו עקב חיתוכם.

טיפולי פיזיותרפיה למפרק הכתף כוללים טכניקות מנואליות עדינות שמטרתן להוריד את הכאבים שנוצרו עקב הניתוח, כמו כן יבצע הפיזיותרפיסט טיפול מנואלי לשיפור טווחי התנועה, במקביל יקבל המטופל תרגילים עצמיים לשימור טווח התנועה שהושגו בטיפול הפרטני. שילוב של טיפולי אלקטרותרפיה לכתף מיועדים להוריד את הנפיחות להפחית את הכאבים ואת ההתכווצויות ההגנתיות שייצר הגוף, חיזוק שרירי הכתף העמוקים Rottar Cuff לצד חיזוק שרירי הכתף הכללים ובנוסף תרגילים לשיפור התחושה הפרופרוספטיבית [התחושה העמוקה] שייצרו ייצוב של הכתף.

תרגול על ידי טכניקות מסוג Closed & Open kinetic chain exercises מהווים כלי נוסף לשיקום ולהחזרת הכתף לתפקוד מלא.

2 תגובות

השארת תגובות

2 תגובות לפוסט “טיפול פיזיותרפיה לאחר ניתוח ארטרוסקופיה בכתף”

 1. פנינה בלוךבתאריך 05 אוגוסט 2011 בשעה 0:15

  מאיר שלום רב, לפי תוצאת us אני סובלת מהשטחה מרכזית של גיד הסופרה ספינטוס שעוביו 0.41 ס"מ שיכול להתאים לקרע חלקי או ל-disuse atrophy בכתף ימין (אני ימנית) והבורסה פס נוזל מעל ל-ss מימין. הכאבים חזקים וכמובן יש לי הגבלה בתנועות היד. קיבלתי כדורי ארקוקסיה שלא עזרו בכלל, וקיבלתי טיפולי דיקור שגם הם לא מועילים לי. הבנתי משאלות ותשובות שלך על הטיפולים שאתה מציע ומטפל. אני סייעת בגן ילדים.הכאבים קיימים כבר כחצי שנה ובחודשים האחרונים הכאבים החריפו מאדויש לי הגבלה בתנועות היד. שאלתי האם צריך לקבל הפנייה ממכבי כדי להגיע אליך והאם קופת החולים משתתפת בתשלום. כמה עולה טיפול והאם אתה יכול לשער לכמה טיפולים אני אזדקק . אני פוחדת מאד מנתוח. האם יש צורך צילומי סיטי או mri אינני יודעת אם הרופא יאשר את הבדיקות האלה האם כדאי ללחוץ לקבל או להסתפק באולטרה סאונד כדי לדעת יותר מה המצב בגיד ומסביב לו? אשמח לשמוע מהי חוות דעתךהאם גלי קול וטיפול קיניזיוטייפינג יכול לעזור לי אני מקווה לקבל את האישור לטיפול הפיזיותרפי. האם טיפול בשיטת הטוינא יכול לעזור ? תודה לך פנינה

 2. מאיר אפלבתאריך 06 אוגוסט 2011 בשעה 19:47

  פנינה שלום,
  שאלתך מורכבת מאד,
  אינני עובד עם קופות החולים, עלות הביקור הראשון 270 ש"ח שבה אבדוק אכין תוכנית טיפולים וגם אבצע טיפול ראשון,
  ניתן לעזור לך על ידי טיפול פיזיותרפיה שמרני שכולל הפעלה פסיבית, אלקטרותרפיה, חיזוק שרירים [שרירי R.C ] שיזוהו כחלשים בבדיקה,
  ניתן לישקול קניזיוטייפינג,
  אינני סבור שטווינה עשוי לעזור לבעייתך.,
  תוכלי כמובן לתאם בדיקה עם מזכירתי
  לבריאות
  מאיר

כתובת טרקבק | RSS תגובות

\