מאיר אפל - פסל וצייר

בנוסף להיותי פיזיותרפיסט ויועץ ארגונומיה משנת 1981, אני מפסל משנת 1995 ומצייר משנת 2008. בתחילה פיסלתי פסלי קרמיקה וחימר, בהמשך עברתי לפיסול בברונזה ומאוחר יותר פסלתי באבן, שיש, אבני בזלת בשילוב אלמנטים מברזל ומעץ.

למדתי לפסל ישירות מפסלים וממורים לפיסול, כשפסלתי את הפסלים הפיגורטיביים אמרו עלי המורים שאני רואה את הפסל בעיני רוחי עוד לפני שאני מצייר את הסקיצה הראשונית.

אני חבר בתור פסל וצייר באיגוד הפסלים והציירים של גבעתיים ורמת גן

הפסלים שלי מתחלקים לפסלים פיגורטיביים שבהם מיוצגות דמויות בתנוחות שונות, בהמשך התחלתי ליצור פסלים אבסטרקטיים [מופשטים] ופסלים דוממים מנושאים שונים כגון כלי נגינה וכלי מיתר, פסלים המייצגים נושאים שונים.

הפסלים בגדלים שונים מעשרות סנטימטרים ששוקלים מספר קילוגרמים ועד לפסלים סביבתיים בגודל שני מטרים ששוקלים שלושה טון.

במהלך השנים משנת 1995 ועד 2014 הצגתי את יצירותיי במספר תערוכות ברחבי הארץ.

בעמודים שמתייחסים לפסלים של מאיר אפל אציג צילומים של חלק מפסלי וחלק מהציורים שהוצגו בתערוכות שהצגתי ברחבי הארץ.

הצגתי ב- 19 תערוכות ברחבי הארץ תערוכות קבוצתיות ואישיות.

הצבתי שני פסלים סביבתיים בפרדס חנה ובגני תקווה.

למדתי ציור במרכז יוסף ורבקה מאירהוף לחינוך לאמנות דובנוב 8, תל אביב שלוחת מוזיאון ת"א.

בשנת 2008 התחלתי לצייר בשמן ואקרילי בסגנון מופשט.

פיזיותרפיסט פסל וצייר

חלק גדול ממטופלי וחברי שואלים אותי מה הקשר בין היותך פיזיותרפיסט לבין היותך פסל וצייר, ואני אומר שהקשר הוא בין הרוח לחומר ולכוח, כי כשהתחלתי לפסל לקחתי את גוש החימר והתחלתי למעוך אותו ולהדק אותו הרגשתי כאילו שאני מועך ומעצב בגוף האדם ובשריר מטופלי. התחושה שהחימר הוא כחומר בידי היוצר וכך גם השריר של המטופל שלי יצרו אצלי את ההרגשה שבעצם בסופו של דבר הכל מתחבר לאותו תחום שאני אוהב כל כך לעסוק בו, כלומר הן הטיפול והיכולת לעזור למטופלי וזאת לצד היכולת ליצור יש מעיין בחימר, באבן בעץ ובברזל.

מטרותיי "להביע בחומר ובצבע את טביעת ידי ורוחי, לגרות את הצופה להתעמק ביצירה ולחפש את הנסתר והמסר שבה".
בדפים הבאים: "מהצונמי ועד לשקט שלאחר הסערה", "הדמויות שבחיי", "תערוכת לנגן באבן", "חזון אחרית הימים", "בודד וצמד", "ביחד" אציג את הפסלים והציורים שלי שהוצגו בתערוכות ברחבי הארץ.