תערוכת בודד וצמר

מה כתבה עלי האוצרת יעל נויבירט בפתיחת התערוכה

האמן מאיר אפל חוצב בשיש – חומר פיסול קלאסי בעל קסם מיוחד. השימוש בשיש מאתגר אמנים מחוננים במיוחד שאינם נרתעים מעיסוק בחומר – ביצוע שמרני הדורש מאמץ פיזי רב.

הפסל מיכאל אנג'לו מצוטט כאומר: "הפסל קיים היה בסלע מימים ימימה, אני רק חושף אותו ומסלק את האבן העודפת …"

מאיר אף הוא ניחן באותה יכולת מופלאה לראות בגוש השיש הגולמי את הפסל העתידי, ואותה "ראיה פנימית" מנתבת אותו לרוב לעבר הדמות האנושית: דמות בודדת המעוצבת בקו מינימליסטי או צמד דמויות שזורות זו בזו, נפגשות – נפרדות תוך מתן ביטוי למורכבותן של מערכות היחסים הבין אישיים…

בעבודותיו נמצא איזון בין רגש למחשבה, בין אנכי לאופקי, בין הישר לגלי, בין הקעור לקמור, בין פני השטח המחוספסים לבין הצורות החלקות, המלוטשות – רכות מול עוצמה.

השימוש בסוגי שיש שונים על גווניהם הייחודים [שיש גליל, חברון, קררה, טרוורטין ואבן בזלת ] מעניק לפסליו את יסוד הצבע – כלי מבעו העז של הרגש וכך תכונות הצבע: חושניות, חום, קור – חוברות להן לערכי פיסול פורמליסטים ומעניקות לנו את התוצר הסופי הנושא עליו את טביעת ידו ורוחו של האמן.

יעל נויבירט – אוצרת

בנוסף תוכלו להתרשם מעוד פסלים שיצרתי בדף: תערוכת לנגן באבן

להלן הפסלים שהצגתי בתערוכה בודד וצמד

את הפסל בחייהם ובמותם לא נפרדו יצרתי לאחר מות אבי היקר חיים אפל, כשאמי בעודה בחיים ראתה את הפסל מוצג בין קברו של אבי לבין חלקת הקבר שלה התרגשה עד דמעות ואמרה שהפסל נראה גם בצורת לב וגם כזוג אוהבים שמביטים זה בזה. לאחר כשנתיים גם אמי נפטרה וכעת הפסל מקשט את חלקת הורי היקרים