כף הרגל השוק והקרסול

טיפולי פיזיותרפיה

השוק וכף הרגל נושאות את כל משקל הגוף בכל תפקודי החיים. הליכה, ריצה, קפיצה, ניתור ועוד תפקודים נוספים ומורכבים מאד. במרפאתנו ניתן לטפל במגוון רחב של נזקים לשוק, לקרסול ולכף הרגל כגון: נקע קרסול, דורבן העקב, דלקות בגידים וברצועות כף הרגל, דלקות בגיד אכילס ועוד מקרים אורתופדיים נוספים. מורכבות התנועה של כף הרגל מחייבת את הפיזיותרפיסט להכיר ללמוד ולהשתלם בקורסים ובטכניקות חדשניות לטיפול בליקויים של כף הרגל. בכל צעד, ריצה וקפיצה המבנים של כף הרגל משמשים כבולמי זעזועים וכמונעים נזק שיעלה דרך עמוד השדרה אל המוח. כף הרגל בנויה באופן זהה לכף היד ולמעשה מאפשרת תפקוד זהה לתפקוד של היד, התפקוד שכפינו על עצמנו בכך שהפכנו את הרגל לנושאת משקל גרם לניוון ולפגיעה ביכולת כף הרגל לתפקד ככף יד. בהסתכלנו על האומנים הנכים שמציירים בעזרת כף הרגל ניתן לקלוט עד כמה המערכת מורכבת. אנשים שנולדו עם מומים וללא ידיים כדוגמת נכי תרופת הדלטומיד מסוגלים להפעיל את כפות הרגליים שלהם ביתר יעילות מאשר האנשים הבריאים.

למידע מקצועי נוסף בנושא טיפול בכף הרגל, השוק והקרסול לחצו כאן

האנטומיה והקינזיולוגיה המורכבות של כף הרגל והקרסול, המבנים המסובכים שכוללים 26 עצמות, מפרקים רבים, רצועות קטנטנות שמחברות בין כל עצם לזו הסמוכה לה, כמות השרירים הרבה שתפקידה להניע את עצמות כף הרגל, מחייבים את הפיזיותרפיסט ללמוד ולהשתלם ולפתח מיומנות בטיפולים מורכבים אלו. הנזקים המצטברים בכפות הרגלים ובקרסוליים, הנזקים לספורטאים בגידי ובמפרקי הקרסול וכף הרגל ניתנים לריפוי ולשיקום ע"י פיזיותרפיה מותאמת שכוללת טכניקות ידניות ממוקדות, לצד טיפולים אלקטרותראפיים מגוונים, ובשילוב תרגילים עצמאיים לשיפור היציבות, לחיזוק השרירים ולמתיחת הרקמות הרכות שבונות את כף הרגל. כמו כן, שימוש במדרסים בהתאמה אישית מאפשרים להשיג הקלה בכאבי כפות הרגליים והשוקיים. 

אתם מוזמנים לצפות בסרטונים כאן למטה כדי לדעת עוד על טיפול גלי הלם

המאמר נכתב על ידי 

מאיר אפל פיזיותרפיסט מוסמך שסיים את לימודי הפיזיותרפיה בבית הספר לפיזיותרפיה שבמכון וינגייט ליד נתניה בשנת 1981. מאיר אפל קיבל את ההסמכה ממשרד הבריאות הישראלי ומאז התמחה והשתלם בעשרות קורסים, התמחויות, ימי עיון וסדנאות בארץ ובעולם כולו. המרפאה השלנו משלבת ידע רב, מקצועיות, רגישות ויחס חם למטופלים. אנחנו מחויבים לתת מענה מלא לצרכי המטופלים שלנו.

כדי ליצור איתנו קשר לחצו כאן