השתתפות בעלויות טיפולי פיזיותרפיה

טיפולי פיזיותרפיה ההוצאה וההכרה בביטוח ובקופות החולים

בים הם האנשים הנזקקים לטיפולי פיזיותרפיה, שמסייעים לבעיות בריאותיות מגוונות. טיפולי פיזיותרפיה עוזרים לסובלים מבעיות של פריקת כתף, דלקת בגיד, בעיות בעמוד השדרה, כאבי גב, ליקויי יציבה ובעיות במפרקים. טיפולים אלה גם מסייעים בשיקום פגיעות כמו שברים, נקעים, רצועות קרועות, בעיות בכתפיים, בברכיים ובקרסוליים, כאבים ונזקים האופיניים לספורטאים ורקדנים ועוד.

חלק מהטיפולים ניתנים בסדרת פגישות אישיות וארוכות, הכוללות עבודה פיזית גם של המטפל וגם של המטופל וכן לעתים שימוש במיכשור אלקטרוני מתקדם ומשוכלל, כמו אולטרה סאונד, מיטות טיפול חשמליות, מכשירי גירוי חשמלי ואמצעים נוספים. במקרים חריפים [אקוטיים] שהגיעו לטיפול מיד עם היווצרות הבעיה ניתן לסיים את הטיפול תוך 2-3 טיפולים וזאת כאמור במידה ולא המתנתם זמן רב מידי מרגע שהבעיה תקפה אתכם. ישנם מספר מסלולים המאפשרים הנחה משמעותית בעלות הטיפולים ומוזילים את ההשתתפות העצמית של המטופלים עד לעשרות בודדות של שקלים.

חברי קופת החולים כללית מושלם נהנים מהטבות הניתנות לפי סוג המסלול בו הם חברים. במסגרת ההסכמים עם קופות החולים, אתם זכאים לעשרים וארבעה טיפולים בשנה במחיר סימלי של כ – 50 ש"ח לטיפול, הזכאות לטיפולים המסובסדים נקבעת לאחר בדיקות מתאימות וחוות דעת של רופא קופת החולים ומותנת בקבלת הפנייה מטעמו לטיפול פיזיותרפי והחולים מופנים למטפלים העובדים בהסכם עם קופות החולים.

במסגרת ביטוח בריאות פרטי אפשר לכלול כיסוי מלא, או חלקי של טיפולי פיזיותרפיה, כאשר היקף הטיפולים וסכום ההשתתפות העצמית נקבעים לפי הסעיפים בפוליסה. לרוב, החזר העלויות הוא בדיעבד – יש להציג קבלות מהפיזיותרפיסט ולקבל כנגדן כסף. כל חברות הביטוח המציעות ביטוח בריאות, מאפשרות גם בחירה בסעיף המכסה טיפולי פיזיותרפיה, כאשר גם הן מפנות למטפלים העובדים עמן בהסדר. כמו כן ניתן לקבל החזר עבור טיפול גלי הלםשמוגדר על ידי חברות הביטוח כטיפול מחליף ניתוח.

לקבלת יעוץ טלפוני אישי לחץ על צור קשר

לקריאת מאמרים נוספים בתחום טיפולי פיזיותרפיה היכנסו למאמרים:

במה עוזרת הפיזיותרפיה

מאיר אפל פיזיותרפיסט מוסמך בתל אביב

מה הקשר בין פיזיותרפיה למניעה בתרגול ובארגונומיה