פיזיותרפיה ממוקדת

פיזיותרפיה לבעיות במערכת השלד והתנועה

 מהי פיזיותרפיה?

לפיזיותרפיה פנים רבות והיא מתבצע תוך שימוש במגוון רחב של טכניקות, הכוללות מלבד טיפולים ידניים מגוון תרגילים רפואיים וטיפולים חשמליים, תוך שימוש במכשירים מתקדמים, לצד הטיפול הידני שנעשה על ידי הפיזיותרפיסט. אבחון פיזיוטרפיסטי נעשה קודם כל על ידי תשאול המטופל בנוגע לרמות הכאב על מנת שהמטפל יוכל להבין, ככל האפשר, הבנה מאלה של הפגיעה. ההפניה לפזיוטרפיה מגיעה אומנם מהרופא, אך הפזיוטרפיסט ינסה על ידי תשאול ומאוחר יותר על ידי בדיקה לקבוע איזה טיפול יהיה היעיל ביותר לסוג הפגיעה. ההתייחסות בפיזיותרפיה חייבת להיות אישית ולא יכולה להיות כוללנית כי לכל אדם מתאים טיפול שונה.

באמצעות פיזיותרפיה ניתן לטפל בתחומים רבים: כאבי גב על רקע פריצת דיסק, כאבים ופציעות לאחר תאונת דרכים כגון בקע בדיסק צוואר, פציעות ספורט כגון קרעים ברצועות או שרירים תפוסים, טיפולים לאחר ניתוח בברך, בקרסול, בגב, בכף הרגל או היד, נקעים, צוואר תפוס, כאבי שרירים ואפילו כאבי ראש. הפיזיותרפיה למעשה מטפלת בכל מה שקשור בבעיות השונות של כאבי שריר ושלד ובבעיות במערכת התנועה.

פיזיותרפיה ותרגול משלים

המילה האחרונה בתחום הפיזיותרפיה כוללת שילוב של פיזיותרפיה ותרגול סיגמנטאלי ממוקד, במיוחד לאנשים הסובלים מ כאבי גב. יותר ויותר פיזיותרפיסטים ממליצים כיום על השילוב בין רפואת המערב-הפיזיותרפיה לבין הרפואה המניעתית על ידי תרגול יום יומי מתחזק ומיעתי. לדבריהם של המומחים, על ידי שילוב של גישת המניעה במקביל לטכניקות טיפוליות בפיזיותרפיה, בין אם הן כוללות עיסוי, מתיחות או תרמותרפיה, סיכויי ההחלמה גדלים והכאב קטן בצורה משמעותית.

מאחדים כוחות

הטיפול הפיזיותרפי נועד בעיקרו לכאב כרוני שנגרם ע"י גורמים נוירולוגים שקשורים לעצבים שאחראים לשרירים הרלוונטיים ולכן התרגול המניעתי למעשה משלים את טיפולי הפיזיותרפיה. לדוגמא, במקרה של כאבי גב כרוניים, הפיזיותרפיסט יכול לכלול טיפולים בזרמים חשמליים בשילוב עם הרבה תרגילים לחיזוק רצועת הבטן והגב. במקרה כזה שילוב של טיפול תחזוקתי עם טיפול הכולל יכול לסייע באיזון של החלקים הפנימיים שישפיעו כמובן גם על איזון החלקים החיצוניים ובכך למעשה נעשית עבודה כפולה על חלקי הגוף שזוכה לקבל שתי גישות טיפולים במקביל ובעקבות כך הוא מתחזק ומתרפא מהר יותר.

ניתן ללמוד עוד על מה זה פיזיותרפיה בדפים הבאים:

במה מטפלת הפיזיותרפיה

איזה טיפולים ניתן לקבל אצלנו בפיזיותרפיה

האם פיזיותרפיה היא שיטת טיפול מערבית או מהמזרח?