האם חשוב סוג המכשיר או ההכשרה של המטפל ?

עדיף פיזיותרפיסט שיעשה גלי הלם !!!

מטופלים שואלים אותי איזה מכשיר אני מחזיק במרפאותיי ?

לפני שאני מסביר להם מה ההבדל בין סוגי המכשירים שקיימים בשוק, אני מקפיד להסביר להם שיותר חשוב להם לברר מי המטפל, נאם הוא פיזיותרפיסט מוסמך, או רופא אורתופד או שאולי המטפל הוא טכנאי או מרפא אלטרנטיבי מתחום אחר שאינו מכיר את האנטומיה המסובכת של גופנו.

לצערי הרב נחשפתי לכך שתחום גלי ההלם פרוץ ואינו מפוקח ע"י משרד הבריאות. כמות המכונים הלא מוסמכים שבהם מועסקים טכנאים או מרפאים שלא הוסמכו על ידי גוף רפואי כגון משרד הבריאות הישראלי גדולה יותר מהמכונים לפיזיותרפיה החוקיים והקשורים בארגון הארצי לפיזיותרפיה. 

המכונים הלא מוסמכים מציגים תעודות של מכון התקנים, של תו איכות ISO 13485-1 ISO 9001 שמהווים הטעיה של הציבור התמים שמחפש מזור לכאביו.


לכן ראו הוזהרתם מכל הנוכלים והשרלטנים שמציפים את שוק ה "כאילו מרפאים" שמבטיחים לכם החלמה ושדורשים את התשלום מראש ומבלי שתוכלו לקבל את כספכם בחזרה. כי זו גם בריאותכם שעלולה להיפגע וגם כספכם ששמתם אותו על קרני הצבי.


במרפאותיי אנו מטפלים בעזרת מכשיר עם הראש הקטן והמדויק. אסביר כעת מהם היתרונות של השימוש במכשיר רדיאלספק בעל הראש הקטן ומדוע חשוב שהמטפל יהיה פיזיותרפיסט מוסמך על ידי משרד הבריאות ושיעבור הכשרה של חברת מדיספק.

 


קיימים סוגים שונים של מכשירים לטיפול באמצעות גלי הלם, קיימות מספר חברות שמייצרות מכשירי גלי הלם, קיימות שתי גישות עיקריות:

  • גישה ראשונה הינה מכשור מדויק בעל ידית מתכווננת שניתן להתקין עליה ראשים לטיפול בגדלים שונים ושניתן להתאימו ספציפית לגודל הרקמה הפגועה: רקמת גיד, רקמת בורסה, רקמת פציה עם או בלי הסתיידות ומשקעים שונים ברקמות הללו. היכולת להתאים את גודל הראש לגודל ההסתיידות מאפשר ביצוע מדויק ומבלי להזיק לרקמות הרכות הנוספות באזור.
  • גישה שנייה הינה מכשיר בעלת ראש קבוע שגודלו ככדור טניס שאותו מניחים על הרקמה הפגועה. העובדה שגודלו של הראש קבוע אינה מאפשרת טיפול נקודתי לרקמה הפגועה בלבד אלא מערבת רקמות בריאות בסביבת האזור הפגוע כדוגמא: הסתיידות בגודל של כ-3 מ"מ בכתף שמונחת על גבי אחד מגידי הכתף תטופל ע"י ראש כגודל של כדור טניס שקוטרו של 8 ס"מ ולכן הפגיעה המרחבית באזורים שאינם דלקתיים מיותרת ואף עלולה לגרות ולהזיק לרקמות הבריאות שזועזעו ע"י המכשיר המגושם.


היתרונות במכשיר עם ראש קטן של חברת מדיספק

  1. שימוש במכשיר גלי הלם מסוג Radialspec מאפשר להתמקד בטיפול בנקודה ספציפית על הרקמה הפגועה באזורים קטנים וזאת באמצעות השימוש בגדלים השונים של ראשי המכשיר 6 מ"מ, 15 מ"מ, 25 מ"מ. מכך ברור שהשימוש במכשיר גלי הלם מסוג Radialspec מחייב הבנה רבה וניסיון עשיר באנטומיה המסובכת והמורכבת של גופנו. אם נטפל בדלקות כרוניות אשר מלוות בהסתיידויות פתולוגיות כגון: דלקת בגיד אכילס או באחד מגידי הכתף, בדורבן העקב, בדלקת ברצועות קשת כף הרגל או במרפק טניס, בדלקות בגיד הפיקה שבברך ובהצרות סביב גיד האצבע שקרוי בשם Trigger Finger, באמצעות הראש הממוקד שמותאם בגודלו לגודל האזור המטופל נוכל לקבל תגובה מקסימלית טובה וללא גירוי אזורים בריאים בסביבה הקרובה לרקמה הפגועה.
  2. הטיפול באמצעות גלי הלם במכשיר מסוג Radialspec מתבצע בתדירות של אחד בשבוע מאחר והגירוי לאזורים הנלווים והסמוכים לרקמה המטופלת הינו מזערי והמטופל איננו זקוק להפסקות של מספר שבועות בין טיפול לטיפול כפי שמקובל לשימוש במכשור בעל הראש הגדול (בגודל של כדור טניס) שמזעזע מבנים סמוכים ובריאים באזור המטופל.
  3. יתרון נוסף בטיפול באמצעות גלי הלם במכשיר מסוג Radialspec הינו העובדה שהמטופל אינו מחויב בתשלום עבור סדרת טיפולים מראש אלא המטופל משלם רק עבור הטיפול שיבצע ולכן ניתן לחסוך כסף רב אם והבעיה איננה כרונית ומגיבה מהר לטפול שיסתכם רק בשלושה – ארבעה טיפולים בלבד ולא יחויב מראש עבור סדרת מלאה של טיפולים.

לצפייה בסרטון הסבר אודות מכשיר לטיפול בגלי הלם, לחצו על הסרטון.

הניסיון העשיר שצברתי במהלך 40 שנות עבודתי כפיזיותרפיסט מוסמך מטעם משרד הבריאות נותן בידי את הכלים לביצוע טיפולים ממוקדים וזאת מתוך הבנתי והכרתי את האנטומיה המסובכת בגופנו. אני ממליץ על טפול בגלי הלם באמצעות מכשיר מסוג Radialspec אשר במחקרים שבוצעו הוכח מעל כל ספק כי 79% מהמטופלים שטופלו באמצעותו דיווחו על הטבה בהשוואה למצב הטרום-טיפולי בעקבות סדרת טיפולים שנעה בין 4 ל-12 טיפולים לפי חומרת הבעיה והכרוניות של המחלה.

המאמר נכתב על ידי :
מאיר אפל שהוא פיזיותרפיסט מוסמך שסיים את לימודי הפיזיותרפיה בבית הספר לפיזיותרפיה שבמכון וינגייט ליד נתניה בשנת 1981. מאיר אפל קיבל את ההסמכה ממשרד הבריאות הישראלי ומאז התמחה והשתלם בעשרות קורסים, התמחויות, ימי עיון וסדנאות בארץ ובעולם כולו.
המרפאה השלנו משלבת ידע רב, מקצועיות, רגישות ויחס חם למטופלים. אנחנו מחויבים לתת מענה מלא לצורכי המטופלים שלנו.


למאמרים נוספים בנושא כנסו גם:

טיפול בגלי הלם לגיד אכילס

מרפק גולף – מה זה ואיך מטפלים

גלי הלם בשילוב פיזיותרפיה לדלקות והסתיידויות בגידי הכתף