סטטיסטיקה

גלי הלם – נתונים סטטיסים

אם גם אתם סובלים מבעיות אורטופדיות למיניהן ויודעים שהדרך היחידה להפטר מהכאבים היא רק בעזרת ניתוח אותו אתם לא מוכנים לעבור בעד שום הקלה שבעולם, כדאי שתשקלו את הבשורה החדשה של עידן הרפואה המודרנית: טיפול בגלי הלם. הטיפול בבעיות אורטופדיות בעזרת גלי הלם, החל כבר איפשהו לקראת סוף שנות השמונים ולכן הוא נחשב לטיפול חדש יחסית, שעדיין נערכים סביבו מחקרים רבים. הטיפול הראשון בגלי הלם, שהוגדר כהצלחה אדירה, נעשה באמצעות גלים אלקטרו מגנטים לריסוק אבנים בכליה. בתחילת שנות התשעים פרופסור וולפגאנג שאדן, לשעבר יו"ר האיגוד העולמי של טיפול בגלי הלם, גילה כי הוא מצליח לאחות את השברים מהם סבלו מטופליו בעזרת גלי הלם ואף בהצלחה רבה.

גם מספרים

בבעיות אורטופדיות הקשורות בדורבן העקב, נמצא כי הטיפול בגלי הלם יעיל בכשבעים עד תשעים וחמישה אחוזים מהמקרים. במקרה של הסתיידות בכתף או לחילופין איחויי שברים, נרשמו שיעורי הצלחה של כשבעים ותשעה אחוזים. בשנת 2005, בדק חוקר בשם קשיו, תשעים מטופלים שסבלו מהסתיידות בכתף. תוצאות המחקר הראו כי חלה הטבה משמעותית במצבם של המטופלים כשאם בתחילת הטיפול, דרגת הכאב שלהם סומנה בסולם של מ-1 עד 10, בדרגת כאב 8, לאחר הטיפול דיווחו המטופלים על כאב בדרגה מספר 1. עכשיו אחרי שאתם רואים את אחוזי ההצלחה, אתם בטח שואלים את עצמכם איך זה עובד, כי אחרי הכול אתם בכל זאת חיים עם הכאב כבר שנים רק בכדי להימנע מטראומה של ניתוח.

יוצאים מההלם

הטיפול בגלי הלם נעשה בעזרת נעשה בעזרת מכשור ששולח גלי הלם לאזור הבעייתי, ללא הרדמה וללא שום חדירה פולשנית. במקרה של דורבן העקב, גלי ההלם ירעידו את מקום ההסתיידות וימוססו אותה, עד שהיא תיספג בגוף. בזכות הרעידות של גלי ההלם, תוגבר זרימת מחזור הדם באזור מה שיקל על תהליך ריפוי הכאב העצור. בנוסף, שיפור זרימת הדם מסייעת בקצב חילוף החומרים כך שגם קצב סילוק החומרים נעשה יותר מהיר וגם קצב בניית הרקמות המחודשות מוגבר.

למאמרים בנושאים:

ציוני דרך בתחום גלי ההלם

איזה מכשיר כדאי לבחור לטיפול בגלי הלם