תעודות הסמכה - מאיר אפל

בשנת 1981 סיימתי את לימודי הפיזיותרפיה הוסמכתי על ידי משרד הבריאות, בנוסף במהלך השנים התמחיתי בעשרות שיטות, קורסים, והתמחויות בתחומי טיפול פיזיותרפיה וטיפול באמצעות מכשור רפואי.

להלן מספר מצומצם של תעודות הסמכה חשובות מבין עשרות התעודות שקיבלתי בסיום קורסים, השתלמויות והתמחויות בארץ ובעולם.         

בכדי להמשיך ולהתקדם מבחינה מקצועית אני חייב להשתתף בהרבה קורסי המשך ובהרבה קורסים חדשים שפותחים בפני תחומי התמחות שונים שאינם נלמדים במסגרת הלימודים האקדמיים במסגרת הלימודים להסמכה כפיזיותרפיסט מוסמך ע"י משרד הבריאות.

קורסים, השתלמויות, ימי עיון, כנסים מקצועיים התנסות קלינית במרפאות של פיזיותרפיסטים מכל רחבי העולם, פיזיותרפיסטים שעוסקים ושפתחו שיטות וגישות טיפול חדשניות שמבוססות על נסיון קליני עשיר שהצטבר במהלך שנות העבודה והטיפול באלפי מטופלים במרפאה ובבתי החולים.

הצורך להיות טוב מקצועי ומעודכן חייב אותי להיות בקשר עם פיזיותרפיסטים, אוסטיאופטים, כירופרקטורים ויתר מטפלים מנואלים [ידניים] מרחבי העולם. לכן נדדתי למדינות מרוחקות כגון: פרו, סרילנקה, והודו הרחוקות, כמו כן נסעתי ללמוד במדינות אירופה הקרובות ובארצות הברית המובילה בתחום הרפואה הידנית.

בתחילת דרכי המקצועית, תוך כדי הפעלת הקליניקות שבניהולי וניהול מרפאות הפיזיותרפיה של קופת חולים מאוחדת בסניף רמת גן ובסניף תל אביב נחשפתי לצורך להשתמש לצד הטיפולים הידניים גם במכשור אלקטרו תראפי, דבר שחייב אותי להבין כיצד המכשור המגוון שקיים בשוק הטיפולים החשמליים עובד, לשמחתי העובדה שסיימתי את לימודי התיכון באורט רמת גן במגמת אלקטרוניקה הקלה עלי להבין כיצד המכשירים עובדים מבחינה טכנית ואיך הם מצליחים לטפל ולעזור בהשלמת הטיפול הידני. בשנת 2006 נחשפתי למכשיר גלי הלם של חברת מדיספק במסגרת יום עיון שבו הוצג המכשיר והודגם בצורת טיפול על מטופל שסבל מהסתיידות בכתפיים. התרשמתי לטובה מהמכשיר ושכרתי אותו לניסיון לתקופה של שישה חודשים, התוצאות לא אחרו להגיע בדיווח של מטופלי כי קיימת הטבה במצבם עקב כך החלטתי לרכוש מכשיר גלי הלם למרפאתי בעשרות אלפי שקלים. בשלב זה החלטתי לשלב בין מכשיר הגלי הלם לבין טיפולי פיזיותרפיה ואלקטרותרפיה ובכך יצרתי את השילוב הנכון בין גלי הלם לבין פיזיותרפיה. כיום אני משלב בין כל השיטות לבין כל המכשירים החדשניים שבמרפאתי.

לכן במידה ואתם מרגישים כאב, חשים סחרחות או חרדים לכל בעיה שקשורה במערכת השלד והתנועה אל תהססו לפנות אלי באמצעות הטופס ואשמח לעזור לכם למצוא את פתרון בעייתכם ולהקל על החששות שאתם נחשפים אליהם.