פיזיותרפיה פרטית מול קופות החולים

הרבה אנשים שואלים אותי מה ההבדל בינך כפיזיותרפיסט פרטי בעל מכון פיזיותרפיה פרטי לבין הטיפולים הניתנים במסגרת קופות החולים? 

אפתח ואומר שכל הפיזיותרפיסטים שעובדים במסגרות הציבוריות כגון קופות החולים ובתי החולים הינם פיזיותרפיסטים מוסמכים בעלי "תעודת הסמכה מטעם משרד הבריאות" . לצערי הרב לא כל הפיזיותרפיסטים שעובדים באופן פרטי הם אכן פיזיותרפיסטים מוסמכים ע"י משרד הבריאות וכיום ישנם כל מיני מקצועות שנקראים פיזיותרפיה סינית, ספורט - תרפיסטים, מסאג - תרפיסטים, אתלטו –תרפיסטים והם אינם פיזיותרפיסטים מוסמכים ולכן כאשר אתם מתעניינים ורוצים לקבוע תור לבדיקה ולטיפול פיזיותרפיה תחילה תוודאו ותבקשו לראות תעודת פיזיותרפיסט מטעם משרד הבריאות של מדינת ישראל.

מה ההבדל בין פיזיותרפיה פרטית שניתנת במכון פיזיותרפיה פרטי לבין זו שניתנת בקופת החולים?

במכון הפרטי אתם תקבעו מי הפיזיותרפיסט שיטפל בכם בו בזמן שבקופת החולים הפיזיותרפיסט הפנוי ברשימה יקבל אתכם לטיפול. 

תוכלו לשאול את הפיזיותרפיסט הפרטי כמה שנות ותק וניסיון יש לו. איפה הוא עבד לפני שנהיה פיזיותרפיסט פרטי ואיזה קורסים והכשרות פרטיות בארץ ובחו"ל הוא עבר במהלך שנות העיסוק שלו. השיטות הקורסים וההתמחויות עושים את ההבדל כי בהן נלמד הידע המקצועי הספציפי שנלמד מעבר ללימודי הפיזיותרפיה האקדמיים.

במכונים הפרטיים יש ציוד שלא קיים בכל קופות החולים שאינו נכלל בסל השירותים, דוגמא לכך הוא טיפול בעזרת מכשור גלי הלם.


מה מייחד את מכון פיזיותרפיה מאיר אפל –  ERGOPLUS ביחס למכונים אחרים.

הניסיון שצברתי מאז שסיימתי את לימודי הפיזיותרפיה בשנת 1981.

הקורסים ההשתלמויות וההתמחויות שעברתי בארץ ובחו"ל.

שיטות הטיפול והמקצועיות שלנו הם מהמתקדמים בעולם הפיזיותרפיה.

המכשור האלקטרו תרפיה המגוון והחדשני מאפשר לנו לשדרג את חווית הטיפול ואת ההצלחה.

היחס האישי והגישה הנעימה והלבבית שהיא חלק בלתי נפרד מהרמה המקצועית הגבוהה.

מרפאותינו ממוקמות בכתובות:

רח' בן שמן 8 בתל אביב ומנוהלת על ידי מרפאת מדימקס.

המרפאה השנייה, מנוהלת על ידי מאיר אפל, נמצאת בסמטת תל חי 7 גני תקוה [חנייה חינם מצויה בשפע בצמוד למרפאה]

ייעוץ טלפוני חינם ניתן לקבל בפניה אלינו באמצעות יצירת קשר בדף צרו קשר

מה הוא מקצוע הפיזיותרפיה

מקצוע הפיזיותרפיה הוא מקצוע פרא רפואי, הלימודים נמשכים 4 שנים, האוניברסיטאות שבהן נלמד המקצוע בארץ הן אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת באר שבע, אוניברסיטת אריאל, אוניברסיטת חיפה ובמכללה האקדמית בצפת.  מקצוע הפיזיותרפיה עוסק במגוון תחומים רחב. יש פיזיותרפיסטים שהתמחו בטיפולי פיזיותרפיה ושיקום לבעיות אורתופדיים למגוון בעיות של מערכת השלד והתנועה, פיזיותרפיסטים נוספים התמחו והתמקצעו בטיפולים בבעיות נוירולוגיות כגון שיקום לאחר אירוע מוחי [CVA]. תחום נוסף הוא טיפול בילדים בעלי לקויים התפתחותיים וכאילו שנולדו עם נזק מוחי מסוג CP. ישנם פיזיותרפיסטים שעוסקים בפציעות ספורט, ישנם פיזיותרפיסטיות ופיזיותרפיסטים עם התמחות בבעיות ברצפת האגן של נשים ושל גברים. תחום נוסף הוא פיזיותרפיה לגיל השלישי ועזרה לאוכלוסייה הבוגרת. כמו כן ישנם פיזיותרפיסטים שמתמחים בטיפולים לבעיות נשימה כגון ציסטיק פיברוזיס, בעיות נשימתיות ושיקום נשימתי. ישנם פיזיותרפיסטים עם התמחות  בבעיות במערכת הלימפה.

בסוף תקופת הלימודים יבחן הבוגר במבחנים על ידי משרד הבריאות ואם יעבור בהצלחה יזכה לקבל את ההכרה וההסמכה של משרד הבריאות.

איפה עובדים הפיזיותרפיסטים

רוב הפיזיותרפיסטים עובדים במסגרות רפואיות כגון בתי חולים [איכילוב, שיבא, סורוקה, רמב"ם ועוד]. בתי חולים שיקומיים [בית לוינשטיין, שיקום איכילוב, שיקום תל השומר, בית חולים רעות ועוד].  מכוני פיזיותרפיה של קופות החולים [מכבי, לאומית כללית ומאוחדת]. מכון פיזיותרפיה פרטי. מסגרות של הצבא. מרכזי שיקום לילדים.

תנאי הקבלה ללימודי הפיזיותרפיה

לימודי הפיזיותרפיה הם לימודים אקדמאים שנלמדים באוניברסיטאות המובילות בעולם כולו. תנאי הקבלה ללימוד פיזיותרפיה  באוניברסיטאות בארץ הן ממוצע בגרות 95 עם 4 יח"ל באנגלית ובמתמטיקה, סיווג רמה באנגלית. תוצאות המבחנים הפסיכומטריים יהיו לפחות 63 נקודות,   בנוסף לכך על המועמד להשתתף בדינמיקה קבוצתית עם עוד מועמדים נוספים שאישיותם תיבחן על ידי צוות של פסיכולוגים, פיזיותרפיסטים ועובדים סוציאליים. ולסיום יעבור המועמד ראיון אישי ותשאול על ידי ההנהלה הבכירה של בית הספר לפיזיותרפיה.

מה כוללים לימודי הפיזיותרפיה

במהלך 4 שנות הלימוד ילמד הסטודנט מגוון רחב של מקצועות:

בשנה הראשונה:  ביופיזיקה של התא, מיומנויות המחשב, אנטומיה גפים, ביוכימיה, מבוא לפסיכולוגיה, פיזיקה, אנטומיה כללית, אנטומיה טופוגרפית, , טכניקות טיפוליות,  פיזיולוגיה כללית, כימה כללית, מבוא לסוציולוגיה, ביולוגיה של התא, מבוא לפיזיותרפיה, סטטיסטיקה, ביומכניקה, ניורואנטומיה, ניורופיזיולוגיה.
בשנה השנייה: קיניזילוגיה ,אורתופדיה, ראומתולוגיה, פתופיזיולגיה, טיפולים ברקמות הרכות, אבחון וטיפול במערכת שלד והתנועה. תרמותרפיה,  גניקולוגיה ומילדות, מבוא לפרמוקולוגיה, הערכה טיפולית, מדידות והערכות, שיקום בתנועה, אלקטרו - תרפיה, כירורגיה, הכנה להתנסות, תקשורת בין אישית .
בשנה השלישית:  אבחונים וטיפולים במערכות השלד והתנועה עם דגש על רקמות שריר, עצב, זיהוי הפתרון לבעיות קליניות, מבוא ללימודי גריאטריה, ליקויי יציבה, מבוא ללימודי התפתחות הילד, פיזיולוגיה של המאמץ, שיטות מחקר, טיפול בפצעים וכוויה, קורס בניתוח הליכה, קורס שיקום בפגיעות נוירולוגיות, קורס בהערכה והתאמת טיפול ותרגילים, טכניקותPNF , טיפול ושיקום לאחר קטיעה, קורס התפתחות הילד בשילוב עם פסיכולוגיה התפתחותית, הכרת ההשלכות הפסיכולוגיות במקרים עם מוגבלות ובמקרים שזקוקים לשיקום, במסגרת קורס התפתחות הילד  יינתן דגש על אבנורמליות ועוד.
שנה רביעית: פיזיולוגיה ופתו - פיזיולוגיה של הכאב, קורס בהתפתחות הילד עם דגש על הערכה וטיפול, טיפול קבוצתי בפיזיותרפיה, ראיה קלינית עם דגש על היבטים התפתחותיים והיבטים בשיטת אימון שונות בשיקום, תזונה, פציעות ספורט, מבוא לאתיקה ומשפט ברפואה, ייעוץ ארגונומי, שיקום חולי לב, שיקום נפגעי כף היד, עזרים וטכנולוגיות מסייעות, סדנה להידרותרפיה, טיפול בכאב.

המאמר נכתב על ידי :
מאיר אפל שהוא פיזיותרפיסט מוסמך שסיים את לימודי הפיזיותרפיה בבית הספר לפיזיותרפיה שבמכון וינגייט ליד נתניה בשנת 1981. מאיר אפל קיבל את ההסמכה ממשרד הבריאות הישראלי ומאז התמחה והשתלם בעשרות קורסים, התמחויות, ימי עיון וסדנאות בארץ ובעולם כולו.
המרפאה השלנו משלבת ידע רב, מקצועיות, רגישות ויחס חם למטופלים. אנחנו מחויבים לתת מענה מלא לצרכי המטופלים שלנו


לקריאת מאמרים נוספים העוסקים בפיזיותרפיה הקליקו על הקישורים הבאים:

מי משתתף בהוצאה הכספית עבור הטיפולים

מי זקוק לפיזיותרפיה ואיך היא תעזור לו

איזה שירותים נוספים תוכלו לקבל במכוני הפיזיותרפיה הפרטיים ERGOPLUS