כאבי גב עליון הטיפולים המומלצים

איזה טיפול לעשות כשסובלים כאבי גב עליון


בבואך להתייעצות אצל הפיזיותרפיסט תחילה תתבקש לתאר את הכאבים מיקומם, אופיים ומשך הזמן שאתה סובל, מהם הטיפולים שביצעת עד כה וכיצד השפיעו עלייך. תתבקש לתאר מתי התחילו כאבי גב אלו, האם סבלת בעבר הרחוק מכאבי גב דומים באיזה מקום קיים הכאב המרכזי ולאן הוא מקרין, האם נטלת תרופות כלשהן והאם הם השפיעו עליך. לסיכום: התשאול תתבקש לענות על שאלות נוספות שלעיתים יראו לך לא רלוונטיות אך ישלימו את תמונת המצב שהפיזיותרפיסט ינסה ליצור לעצמו.

הפיזיותרפיסט יבצע בדיקת תנועות צוואר לכל הכיוונים כיפוף קדימה, פשיטה אחורה הטיה ימינה, הטיה שמאלה, סיבוב ימינה, סיבוב שמאלה. הפיזיותרפיסט יבדוק את כוח שרירי הגפיים העליונים ולסיום יבדוק וימשש הפיזיותרפיסט את שרירי הצוואר ואת השכמות וינסה לאתר בשרירים נקודות תורפה Trigger Points, נוקשויות ומשקעים בתוך סיבי השרירי, ימשש את המפרקים הבין חולייתיים ויאתר את המפרקים בעלי חוסר תנועה ונוקשות מפרקית.

כאבי גב עליון הטיפולים המומלצים

טיפולי פיזיותרפיה:

בכדי לטפל בבעיות שקשורות בכאבי הגב העליון הצוואר והשכמות יתאים הפיזיותרפיסט שיטה הטיפול המתאימה לליקויים שיתגלו בבדיקה:

  • טכניקות מנואליות ידניות שכוללות לחיצות עדינות למפרקים הבין חולייתיים לפי שיטת Maitland
  • גישה טיפולית נוספת למפרקים הבין חולייתיים הינה עפ"י תפיסת Brian Edwards אשר מתאפיינת בהפעלה עדינה ושחרור נוקשות סביב המפרקים הבין חולייתיים.
  • נשתמש בטכניקות של עיסוי עמוק (Deep Friction Massage) לפי תפיסתו של האורטופד Cyriax לטיפול בגידים פגועים ומודלקים.
  • עיסויים רפואיים עדינים לשרירים תפוסים.
  • מתיחות ידניות והארכות עדינות לקיצורי רקמות.

טיפולי אלקו-תראפיה:

  • גירויים חשמליים תת-עוריים משולבים בחימום או בקירור לפי הצורך
  • טיפולי אולטרה סאונד לפיזור בצקות ודלקות שהתגלו בבדיקת הרקמות הרכות.
  • טיפול בגלי הלם רדיאליים שהוכיחו את עצמם כיעילים ב נקודות תורפה Trigger Points מפזורות בתוך הסיבים של שרירי הטרפציוס [Trapezius] ובמשקעים שבבורסה העדינה של שריר מרים השכמה. ( Levator Scapula Bursa).
  • טיפולים בעזרת מכשיר גלי הלם לנקודות טריגר בשכמות ובגב העליון נדריך את המטופל בסדרת תרגילים מניעתיים לשחרור הצוואר והגב העליון הן ברגעים הפנויים בזמן העבודה והן בבוקר לאחר השינה.

ארגונומיה

בכדי להשלים את הטיפול בבעיות הגב העליון לא נסתפק רק בטיפול פיזיותרפי לבעיה שמצאנו בבדיקה הראשונית אלא נתשאל ונחקור את המטופל כיצד מעוצבת סביבת העבודה שלו נאבחן מה לקוי בסביבת העבודה וביציבה של המטופל ונדריך אותו כיצד עליו לסדר ולשנות את סביבת העבודה האישית על-פי עקרונות ארגונומיים המותאמים לאפיוניי עבודתו ולמבנה גופו. נכתב על ידי :
מאיר אפל שהוא פיזיותרפיסט מוסמך שסיים את לימודי הפיזיותרפיה בבית הספר לפיזיותרפיה שבמכון וינגייט ליד נתניה בשנת 1981. מאיר אפל קיבל את ההסמכה ממשרד הבריאות הישראלי ומאז התמחה והשתלם בעשרות קורסים, התמחויות, ימי עיון וסדנאות בארץ ובעולם כולו.
המרפאה השלנו משלבת ידע רב, מקצועיות, רגישות ויחס חם למטופלים. אנחנו מחויבים לתת מענה מלא לצרכי המטופלים שלנו.


לקבלת ייעוץ מקצועי ללא עלות לחצו כאן והשאירו פרטים!

לקריאת מאמרים נוספים בתחום כאבי צוואר הכנסו:

טיפול בבלט דיסק צווארי – כל המידע

כואב לי הצוואר והשכמות

למה אני קם בבוקר והצוואר תפוס