מה הקשר בין מכון פיזיותרפיה לבין ייעוץ ארגונומיה?

מכון פיזיותרפיה ארגופלוס הוקם ע"י מאיר אפל שהינו פיזיותרפיסט.

כפיזיותרפיסט במסגרות שונות נתקל בתלונות רבות מצד מטופלים על כאבים נוקשויות והפרעות תפקודיות שהיו קשורות במערכת השלד. ככל שרבו התלונות הבחין שהמשותף לחלק מהם הוא שהסימנים והסימפטומים מופיעים בזמן העבודה. גילוי זה הביא אותו להתעניין ולחקור את המקור לתלונותיהם של עובדי המחשב ולפתח את נושא הארגונומיה במתן פתרונות ארגונומיים, הדרכה ביציבה נכונה ותרגול פיזיוטרפי מניעתי במהלך שעות העבודה הממושכות מול המחשב.

ההתעניינות בנושא הארגונומיה, חשפה בפני מאיר אפל את עולם הארגונומיה וגירתה אותו להתמחות בנושא הרחב של תכנון סביבת העבודה בכל תחומי התעסוקה החל מעובדי המחשב דרך ענף התעשייה הקלה והכבידה ועד לעובדי השירותים.

הניסיון הרב שנצבר במהלך עשרות שנות העבודה בתחום פיזיותרפיה וההתמחות בנושא הארגונומיה, ההבנה כי לתחומים הנ"ל קיים מכנה משותף עוררו את החשיבה בנושא הקמת ארגו-פלוס.

החשיבות העליונה של הפחתת נזקים מצטברים בגוף העובד והפחתת ההיעדרויות בצד הצורך לייעל את שעות העבודה ולמקסם את תפוקת העובדים גרמה להחלטה להקים את ארגו-פלוס – מכון פיזיותרפיה.

השילוב בין הידע הרב והניסיון העשיר הן בטיפול פיזיותרפיה והן בהכרת האנטומיה ומערכת השלד והתנועה על בוריין לצד ההבנה מה עלול להזיק לגוף בזמן העבודה הממושכת מול המחשב ובזמן התפקוד הלקוי בסביבת העבודה התעשייתית עזר לי להבין ולהחליט כי השילוב הטוב ביותר הוא ייעוץ ארגונומי כמניעה וטיפול פיזיותרפי לאחר היווצרות הבעיה היא הדרך הנכונה לעזור לציבור העובדים.

העבודה בתנוחה לא בריאה, התנוחה הלקויה והתפקוד הלקוי במעטפת העבודה מהוות גורם לסיכון גופני למערכת השלד, מחזור הדם ומערכת העצבים בגופנו.

בעזרת ייעוץ ארגונומיה לעובדים, לצד הדרכה בהרצאות פרונטליות שבהן יודגם ויוסבר לעובדים מהי יציבה נכונה, איזה תרגילים פיזיותרפיים מניעתים יבצעו העובדים במהלך העבודה, וכיצד חש לסדר את סביבת העבודה על פי עקרונות ארגונומיים נוכל להקל על העובדים.

מעסיק יקר, צוות ארגו-פלוס יעזור לך לצמצם את הסיכון לבריאות עובדיך, לשפר את תפוקת העבודה של עובדייך, ולגרום לעובדים להרגיש שאכפת לך מבריאותם.

צור איתנו קשר והזמן אותנו לעזור לך ולעובדיך לחץ על צור קשר