שאלות ותשובות בנושא פיזיותרפיה, ארגונומיה, כאבים וטיפולים

אתם שואלים - מאיר אפל עונה

פיזיותרפיה

 1. לפי תוצאת us אני סובלת מהשטחה מרכזית של גיד הסופרה ספינטוס שעוביו 0.41 ס"מ שיכול להתאים לקרע חלקי או ל-disuse atrophy בכתף ימין (אני ימנית) והבורסה פס נוזל מעל ל-ss מימין. הכאבים חזקים וכמובן יש לי הגבלה בתנועות היד. קיבלתי כדורי ארקוקסיה שלא עזרו בכלל, וקיבלתי טיפולי דיקור שגם הם לא מועילים לי. הבנתי משאלות ותשובות שלך על הטיפולים שאתה מציע ומטפל. אני סייעת בגן ילדים.הכאבים קיימים כבר כחצי שנה ובחודשים האחרונים הכאבים החריפו מאדויש לי הגבלה בתנועות היד. שאלתי האם צריך לקבל הפנייה ממכבי כדי להגיע אליך והאם קופת החולים משתתפת בתשלום. כמה עולה טיפול והאם אתה יכול לשער לכמה טיפולים אני אזדקק . אני פוחדת מאד מנתוח. האם יש צורך צילומי סיטי או mri אינני יודעת אם הרופא יאשר את הבדיקות האלה האם כדאי ללחוץ לקבל או להסתפק באולטרה סאונד כדי לדעת יותר מה המצב בגיד ומסביב לו? אשמח לשמוע מהי חוות דעתך האם גלי קול וטיפול קיניזיוטייפינג כול לעזור לי אני מקווה לקבל את האישור לטיפול הפיזיותרפי. האם טיפול בשיטת הטוינא יכול לעזור ?
  שאלתך מורכבת מאד,
  אינני עובד עם קופות החולים, אבדוק אכין תוכנית טיפולים וגם אבצע טיפול ראשון,
  ניתן לעזור לך על ידי טיפול פיזיותרפיה שמרני שכולל הפעלה פסיבית, אלקטרותרפיה, חיזוק שרירים [שרירי R.C ] שיזוהו כחלשים בבדיקה,
  ניתן לישקול קניזיוטייפינג,
  אינני סבור שטווינה עשוי לעזור לבעייתך.,
  תוכלי כמובן לתאם בדיקה עם מזכירתי
 2. אני שחקן כדורגל, מתאמן כל יום בערך אימונים די חזקים.
  לפני כשבוע בערך התחילו לי כאבים בעצם הזנב וזה הלך והתגבר ועכשיו כואב לי יותר (עדיין לא ממש חזק אבל זה מגביל אותי באימונים). הכאבים הם בצד ימין של עצם הזנב..
  השאלה שלי היא ממה זה נובע הכאבים הללו?
  ומה אני יכול לעשות כדי לעצור את הכאבים?
  כאבים באגן ובעצם הזנב עשויים להיות מקומיים או הקרנה מאיזור אחר.
  לכן תחילה חשוב מאד שתבדק ושיבצעו אבחנה מדוייקת לזיהוי מקור הבעיה.
  טיפולי פיזיותרפיה ידנית משולבים באלקטרותרפיה עשויים לעזור בהורדת הכאבים ובפתרון הבעיה.
  לבריאות
 3. אני אחרי נפילה בעבודה נישבר לי עצם הזנב הומלץ מהרופא מנוחה אחרי חודש ושבועיים נימאס מאוד רק לישכב מה ניתן לעשות לייעל את האחלמה שיקל על הכאבים הכי קשה בליילה להיסתובב
  שבר בעצם הזנב נרפא לאט מאד.
  אינני סבור שמנוחה היא הפתרון אלא שילוב של פיזיותרפיה ידנית עדינה וטיפולי אולטראסאונד.
  לבריאות
 4. לפני כחודש קיבלתי מכה חזקה מאוד בעצם הזנב
  האזור התנפח ולא יכולתי לשבת והיה לי קשה מאוד ללכת.
  עשיתי צילום והרופא אמר שהעצם נשברה
  נתנו לי כדורים להעביר את הכאבים כי היתה לי טיסה לארצות הברית אז כדי שאני לא יסבול את הטיסה ובטיול נתנו את הכדורים.
  לקחתי את הכדורים,העבירו את הכאבים לזמן מה אך אני אחרי חודש מהמכה והכאבים חוזרים ולפני יומיים נפלתי על האזור ואני מרגישה שהכאבים חוזרים ממש.
  מה אתה מציע לעשות ?
  שבר בעצם הזנב נוטה להסתדר בעצמו אך התהליך מלווה בכאבי בכל עת שיושבים או כשנחבלים באיזור.
  ניתן להקל על הכאב ולזרז את תהליך ההחלמה ע״י טיפולי אולטראסאונד וחבישות מותאמות.
  לבריאות
 5. שלום רב אני נימצא בחופשה וחוזר לארץ בעוד שבועיים . נפלתי במהלך טיול על עצם הזנב היו לי כאבים מאוד חזקים אך עברו מאז 24 שעות וזה השתפר לי. כעת בכל פעם שאני עובר ממצב שכיבה לעמידה וההפך וכן ממצב ישיבה לעמידה וההיפך אני סובל מכאבים חזקים . בנוסף אינני יכול לשבת בצורה טובה אני חייב להיתקדם עם הגוף קדימה על מנת שלא יכאב לי .
  1. האם זה יעבור מעצמו?
  2.האם הטיפול סובל דיחוי עד שאחזור לארץ ( שבועיים) או להיוועץ עם רופא? כיכרגע לא כואב חוץ מהמצבים שפירטתי לעייל.
  חבלה ישירה על עצם הזנב זקוקה לתקופת החלמה ארוכה [לפעמים 3-6 חודשים] ולפעמים נשארים כאבים קלים ברקע.
  הטיפול לא דחוף ואתה יכול להמתין בסבלנות ולסיים את הטיול שלך.
  אם כשתחזור הביתה עדיין תחוש כאבים כדאי שתפנה לאורטופד שיפנה אותך לצילום רנטגן.
  לפי ממצאי הבדיקה ניתן יהיה להחליט על סוג הטיפול שאחת מהאפשרויות היא פיזיותרפיה.
 6. בחודש האחרון הופיעו אצלי כאבים חזקים ב עצם הזנב שמתחזקים בישיבה באוטו, בישיבה במשרד ובאמצע הלילה במיטה. המקומות הללו מרופדים בצורה ארגונומית ואמורים לתת לי את התמיכה הנדרשת. לפני שנה וחמישה חודשים ילדתי את בני הבכור בלידה רגילה (עם אפידורל) ולא היו כל כאבים הקשורים לעצם הזנב.
  רציתי לדעת במה קשור הכאב ואיך אפשר לפתור זאת.
  כאבים בעצם הזנב יכולים להגרם מבעיה בחוליות הגב המותני L4-L5-S1 שגורמים להקרנה מטה לכוון עצם הזנב.
  כמו כן לפעמים הכאב נגרם משינויים במפרקי האגן SIJ.
  כמו כן יתכנו מלחץ באיזור עצם הזנב עצמו שנגרם ע"פי רוב מחבלה ישירה.
  אין כל קשר בין ההזרקה האפי דוראלית שקבלת לבין התיאור שלך.
  מניסיוני העשיר של למעלה משלושים שנות עיסוקי כפיזיותרפיסט אני סבור שעל ידי פיזיותרפיה מנואלית עדינה בשילוב אלקטרותרפיה מכוונת ניתן לפתור את כאביך.
  עלייך לפנות לפיזיותרפיסט מוסמך מטעם משרד הבריאות בכדי שיאבחן, יקבע תוכנית טיפול ויטפל בך.
 7. בפענוח מצילומי רנטגן ו-C.T. לעמוד שדרה צווארי, גבי, ועמוד שדרה גם תחתון הופיעו מרווחים בין חוליות, בלטי דיסק בחלקם עם לחץ על השק ןהיצרות קלה . בהפנייה לפיזיותרפיה הרופא לא ציין דבר מכל הבעיות שצוינו בפענוח וגכל שרשם היה שינויים ניווניים שאף הם הופיעו בפענוח. האם קיימת חובת דיווח לפיזיותרפיסט של הבעיות שהובחנו בצילומים ע"מ להתאים טיפול?
  יצוין שבשל כל הבעיות או אולי לא הם הסיבה אני סובלת מכאבי תופת בצוואר, עמוד שדרה מותני ובעיקר בעצם בזנב. כל תנוחה שלי מוכבלת בזמן אם זה ישיבה, שכיבה, עמידה , הליכה או כל פעילות שהיא.
  אגב ! מה משמעות המנגיומה בחוליה L1?
  בפנייה לטיפולי פיזיותרפיה עלייך להביא את ממצאי הבדיקות, הפיזיותרפיסט חייב לבצע בדיקה קלינית ולהתייחס לתוצאות הבדיקות.
  טיפולי פיזיותרפיה עשויים להקל על כאבייך אך לא ניתן "לתקן" בלט דיסק ע"י פיזיותרפיה.
  טיפולי פיזיותרפיה שכוללים טכניקות מנואליות בשילוב עם אלקטרותרפיה ותרגילים מותאמים הינם דרך טיפול מתאימה לבעייתך,
  לגבי המנגיומה תתיעצי עם הרופא המטפל.
 8. אני סובלת בחצי שנה האחרונה, אפילו יותר.. מכאבים איומים ב עצם הזנב. הכאבים משליכים על הגב התחתון ובכלל על כל האזור. לא נפלתי ולא קרתה לי תאונה כלשהי שיכולה להסביר את הכאבים, הם פשוט הופיעו יום בהיר אחד. מעבר לכאבים אני ממש מרגישה את הנפיחות בעצם הזנב כאשר אני נוגעת באזור, ובנוסף באזור הגב התחתון גם כן יש לי נפיחות קצת מוגזמת. עשיתי צילומי רנטגן וגם מיפוי עצמות, ומה שמוזר הוא שלא יצא שום דבר חריג על פי הרופאים, אבל זה נראה לי לא הגיוני כיוון שאני סובלת מזה המון זמן ואני מרגישה את הדלקת, הנפיחות או מה שזה לא יהיה. הכאבים הם כל יום וכל היום ולא רק בזמן ישיבה. האם יש מישהו שאפשר לפנות אליו לטיפול, או לבדיקות חוזרות, האם יש משהו שאפשר לעשות ?
  כאבי גב תחתון וכאבים בעצם הזנב יכולים לקרות לא רק עקב נפילה ו/או חבלה אלא גם עקב תהליך שחיקתי שנגרם עקב ישיבה ממושכת בתנוחה לא נכונה ובסביבה לא ארגונומית.
  הבדיקות שבצעת לא חריגות ולכן מומלץ לבצע תחילה בדיקה על ידי פיזיותרפיסט מוסמך ואח"כ לפי תוצאות הבדיקה גם טיפול פיזיותרפיה משולב בטיפול אלקטרותרפי .
 9. שלום לפני שנה וחצי עברתי לידה רגילה ולאחר מכן סבלתי מכאבים חזקים מאוד באזור עצם הזנב והאגן לא יכולתי לשבת ולא עזרו לי כדורים להקלה על הכאב הרופאים אמרו שכנראה שברתי את עצם הזנב ואין מה לעשות זה יעבור לבד. היום אני סובלת מכאבים אבל פחות חזקים וכרגע אני בחודש שביעי להריון השני האם זה יקרה לי גם בלידה הזאת ??? (אני ממש בלחץ מזה) 
  כדי לאבחן שבר בעצם הזנב צריך היה לצלם אוט לבצע C.T
  יתכן ורק העמסת על עצם הזנב ועקב הזמן ירדו הכאבים,
  לכן אינני מוצא סיבה שגם בהריון הנוכחי יופיעו כאבים,
  בדרך כלל רצוי לבצע טיפוול ידני עדין משולב ב- U.S לשם טיפול בבעיה.
  מומלץ לבצע את הטיפול כעת בכדי שהכאבים לא יתגברו, או לאחר הלידה הקרובה בכדי להכין את האיזור להריון הבא.
 10. אני שלושה חודשים לאחר לידה וסובלת מאוד מכאבים ב עצם הזנב בצילום לא רואים כלום אני עושה טיפולי פיזוטרפיה פעמיים בשבוע ולא מרגישה שיינוי הכאב יותר בא לי מישיבה לעמידה או ישיבה על ספה ובנהיגה.האם יש עוד דרך לטפל בכאבים ?
  ואם דיקור סיני יכול לעזור?
  כאבים בעצם הזנב לאחר הלידה יכולים להגרם מהקרנה מעמוד השדרה התחתון וממפרקי האגן האחוריים שעברו שינויי במהלך ההריון ובזמן הלידה.
  מפרקים אילו נוטים "לא לחזור למקומם" לאחר הלידה ולכן יתכן שטיפול ה פיזיותרפיה שאת מקבלת לא מכוון לאיזור הבעייתי אלא לאיזור ההקרנה שהוא כאמור עצם הזנב.
  בד"כ בצילום לא רואים את השינויים הללו אלא ע"י בדיקה קלינית של פיזיותרפיסט ניתן לזהות את השינויים המיקרוסקופיים שחלו במפרק.
  הטיפול הפיזיותרפי לבעייתך כולל הן פיזיותרפיה עדינה פסיבית שמתבצעת ע"י אצבעותיו של המטפל והן ע"י טיפול אלקטרותראפי מכוון למקור הבעיה ולא לאיזור הכאוב שהוא כנראה הקרנה ממוקד הבעיה
 11. אני נערה בת 16 וחצי בריאה . רקדתי הרבה שנים אך הפסקתי לפני כחצי שנה. מדי פעם יש לי כאבים נוראים ב עצם הזנב, כאבים שגורמים לי להתעורר מהשינה ושאינם נותנים לי לזוז בכלל! בדקתי את זה ולא התגלה כלום. היה מקרה אחד שהכאב היה כל כך גדול עד כדי עילפון . המקרה חזר על עצמו שוב והיה נוראי. אשמח לדעת ממה זה נובע, מה הטיפולים העיקריים ומה אפשר לעשות בנדון.
  כאבים בעצם הזנב עשויים להגרם מבעיה בעמוד השדרה המותני לכן תחילה צריך פיזיותרפיסט מוסמך לאבחן את מקור הבעיה ואז להתאים לך טיפול פיזיותרפיה מכוון למקור הבעיה.
  הטיפול הפיזיותרפי לבעייתך כולל הן פיזיותרפיה עדינה פסיבית שמתבצעת ע"י המטפל והן ע"י טיפול אלקטרותראפי מכוון למקור הבעיה ולא לאיזור הכאוב שהוא כנראה הקרנה ממוקד
 12. הלכתי לרופא לכירורגיה והוא אמר לי שהכאב שממנו סבלתי 3 שנים לא קשור בכלל לסינוס הפילונידאלי. הוא אמר שההחלמה היא מצוינת ואין זיהום – אבל יש לי דלקת ואין לה שום קשר לניתוח של הצ'יסטה.
  תיקון – אבל יש לי דלקת בסחוס ואין לה שום קשר לניתוח של הצ'יסטה.
  אין ספק שהמקרה שלך מורכב מאד ויתכן שמקור הכאבים שלך הינו ממפרקי עצם הזנב והאגן.
  בתחילה את חייבת להבדק בדיקה יסודית של פיזיותרפיסט מומחה לבעיות האגן בכדי שיתאים לך טיפול מתאים שיכלול טיפול מנואלי ידני עדין, טיפול אלקטרותרפי ולסיום ינחה אותך בתרגול ובתפקוד יום יומי מתאים.
  מניסיוני טיפולי פיזיותרפיה הועילו והקלו למקרים כמו שלך
 13. אני בחורה בת 23 וכבר 4 שנים סובלת מכאבים בעצם הזנב. במהלך השנים ביקרתי עשרות רופאים מומחים ועברתי עשרות סוגי טיפולים – פיזיוטרפיה, כירופרקטיקה, אוסטיופטיה, טיפול אלטרנטיבי וכו'. אף אחד מהמומחים/מטפלים לא הצליח לעלות על הבעיה. חלק אמרו שזה קשור לעמוד השדרה וחלק אמרו שזה קשור למפרקים – עשיתי CT וMRI ולא מצאו כלום. בכל זאת קיבלתי זריקות אנטידלקטיות למפרקים והמשכתי עם כל מיני טיפולים ושום דבר לא עזר.
  לפני כשנתיים הכאב החמיר ברמה כל כך קיצונית שלא יכולתי ללכת – גילו לי סינוס פילונידאלי. ניקו לי את האבסס ועברתי ניתוח הסרה לפני כשנה, ועברה שנה שלמה ללא כאבים באזור הזה בכלל. הצלחתי לרוץ, לרקוד ולשבת מבלי להרגיש דבר.
  הייתי בטוחה שזאת הייתה הבעיה שלי במשך 3 שנים, ושסוף סוף התפטרתי ממנה – עד לפני חודש כשהתעוררתי בבוקר ופתאום כל הכאב חזר בבום.
  הלכתי לרופא לכירורגיה והוא אמר לי שהכאב שממנו סבלתי 3 שנים לא קשור בכלל לסינוס הפילונידאלי. הוא אמר שההחלמה היא מצוינת ואין זיהום – אבל יש לי דלקת ואין לה שום קשר לניתוח של הצ'יסטה.
  אין לי מושג למי לפנות וכיצד לטפל בבעיה. הכאב חזר ואני לא רוצה לסבול שוב.
  חשוב לי לציין שהכאב מורגש בעיקר בתנועות של רגל שמאל ושל הצוור, והכי מורגש בשיעול, התעטשות ואפילו צחוק (זה גורם לכאב חד ודוקר במיוחד).
  אכן אייני מחושב שהציסטה גרמה לכאבים ומאחר וכעת שוב חזרו הכאבים למרות שהניתוח בסדר.
  הסימן של שיעול התעטשות וצחוק שגורמים לכאב מוקרן לרגל ולגב מעידים שמקור הבעיה בחוליות עמוד השדרה.
  עלייך להבדק בכדי שיתאימו לך טיפול פיזיותרפיה מתאים שיכלול פיזיותרפיה ידנית לצד טיפולים אלקטרותרפיים ותרגול מניעתי לחיזוק
 14. אני בחודש הראשון של ההריון ואתמול קמתי בבוקר עם כאבים חזקים בגב התחתון(נראה לי שבעצם הזנב)
  בלכתי לרופאת משפחה והיא אמרה שבגלל שזה חדש ראשון אין מה לעשות אלה רק לנוח. בנתיים אני ממש סובלת מה עושים וממה זה יכול להיגרם?
  כאבי גב בחודש הראשון עשויים להגרם עקב לחץ ושינויים במפרקי האגן S.I.J
  מומלץ לטפל בהם על ידי טכניקות פיזיותרפיה ידניות בשילוב עם אולטראסאונד.
  כמובן שמנוחה תקל על כאבייך אך לא תפתור אותם, תרופות לא מומלץ לקחת בגלל ההריון.
  מקווה שעזרתי לך בתשובתי
 15. לפני כשבועיים החלקתי במדרגות ופגעתי בעצם הזנב, מאז התאונה האיזור כואב כשאני יושבת ישירות על המקום, שוכבת ישר,מתכופפת בצורה חדה ואפילו לפעמים סתם כך. לעומת זאת כשאני עושה כל דבר אחר כמו ללכת או לישון על הצד אני לא מרגישה שום כאב.
  כדי לא להחמיר את המצב, הפסקתי את האימונים בחדר כושר שהיו כ-4 פעמים בשבוע, הבעיה היא שאני מאבדת את הכושר הטוב שהיה לי, אני מעלה במשקל בגלל החוסר תזוזה וזה מתחיל לגרום לי לדיכאון.
  שאלתי היא, האם אני יכולה לחזור לאימונים (אליפטיקול ומכשיר הליכה) אם הם לא פוגעים ישירות בעצם הזנב?, האם זה יגרום להחמרה? ואם כן איזה סוג של ספורט יהיה אפשרי ?( אני לא רוצה לחכות עם זה יותר מידי כדי שהמצב לא יצא משליטה).
  ההחלמה מחבלה בעצם הזנב עורכת זמן רב
  מומלץ לא לעשות דברים שעלולים לגרות את האזור ולגרום לכאבים
  כמו כן ניתן להקל ולזרז את ההחלמה בעזרת טיפולים עם אולטראסאונד
  הטיפולים לא כואבים וניתן לקבלם במכון לפיזיותרפיה
 16. במהלך ההריון השני שלי שהיה פרק זמן קצר של ארבעה חודשים לאחר הלידה הראשונה החלו לי כאבים עזים בעצם הזנב וכן כאבי גב תחתון.
  נאמר לי שאחרי הלידה זה יעבור אך טרם עבר. אני חדשיים וחצי אחרי לידה. עשיתי צילום רנטגן לפני שבועיים אך טרם נפגשתי עם אורטופד. נאמר לי שלא יספיק כנראה רק צילום רנטגן אלא צריך גם לעשות סי.טי. האם זה נכו??.
  קיבלתי טיפול בבטרן שעוזר כל עוד אני לוקחת את הכדורים והכאב חוזר כמה ימים לאחר סוף טיפול. אני לא רוצה לחיות על כדורים כאלה.
  הכאבים שיש לי עכשיו עזים בדיוק כמו שהיו לי במהלך ההריון. כלומר לא יכולה לשבת בכלל, (דבר המקשה כמובן על האכלת התינוק) , כאבים חזקים מאוד כאשר אני קמה מישיבה בעיקר. במהלך ההריון ישבתי על גלגל ים אבל זה עזר רק במקצת על הכאבים.
  האם הצילום יספיק או שיש משהו נוסף שאני צריכה לעשות לפני התור לאורטופד.
  כאבים בעצם הזנב לאחר הלידה עשויים להגרם מכך שעצם הזנב יחד עם מפרקי האגן האחוריים [S.I.J] "לא חזרו למקומם" לאחר תהליך ההריון והלידה.
  זהו תהליך טבעי שקורה בד"כ ללא בעיות וללא הפרעות במהלך השבועות הראשונים שלאחר הלידה.
  לדעתי צילום יכול להראות את הבעיה רק בחלקה אך גם CT לא יראה את מה שצריך להרגיש במישוש האיזור ע"י יד מקצועית של פיזיותרפיסט שמכיר את הנושא.
  לפיכך לדעתי כדאי שתגיעי להתייעצות אצל פיזיותרפיסט ותצטיידי כמובן בצילום שבצעת.
  הפיזיותרפיסט יזהה האם קיים הבדל בין מפרקי האגן והאם הפעלה פסיבית של עצם הזנב יוצרת את הכאב הרלונטי שאת מתלוננת עליו.
  לאחר מכן יותאם לך טיפול הן מנואלי עדין והן שילוב של אולטראסאונד טיפולי ממוקד.
  אין כל סיבה שתסבלי ושתיהי תלויה בטיפול תרופתי
 17. לפני חודש החלקתי במדרגות ונפלתי בחוזקה על הישבן.במיפוי עצם קיימת קליטה פתולוגית בעצם ה- sacrum כנראה שבר על רקע הטראומה כך נרשם בתשובה
  הכאבים בישיבה ולעיתים בעמידה עדיין מופיעים וגורמים לכאבי גב
  כמה זמן ימשכו הכאבים ,איך אני יכולה לעזור לעצמי,לחזור לפעילות רגילה או להשמר מתנועות חדות ? אודה לך על תשובתך
  חבלה ו/או שבר בעצם הזנב הנם פתולוגיות ארוכות ריפוי, ניתן להקל על הכאבים ולזרז את ההחלמה על ידי פיזיותרפיה בשילוב עם אלקטרותרפיה כגון אולטראסאונד.
  טיפולי פיזיותרפיה ידניים עדינים ישפרו את הרגשתך ויקלו עלייך. עלייך להמנע מיישיבה ממושכת ולהעזר בכרית חישוק כפי שנשים בהריון נעזרות
 18. אני בהריון בשבוע 32, לאחרונה התחילו לי כאבים בעצם הזנב, בעיקר כשאני קמה ויושבת. מה ניתן לעשות? ואם אפשר לטפל בהריון?
   
  הופעת כאביםבעצם הזנב שכיחה מאד בחודשי ההריון המתקדמים וזאת עקב שינויים במנח עמוד השדרה והאגן, בנוסף ללחץ התוך ביטני הגובר והמופעל כלפי מטה על ידי כח המשיכה.
  טיפולי פיזיותרפיה שכוללים הפעלה פסיבית לצד תרגול עצמי ובנוסף סדרת טיפולי אולטראסאונד לאיזור עשויים להקל על כאבייך ולשפר את איכות החיים שלך עד ללידה.
  כמו כן מומלץ לאחר הלידה להתחיל בטיפול לשיפור היציבה וחיזוק מערכת שרירי הבטן והגב שנחלשו בכדי למנוע הופעת כאבי גב בעתיד.
  לבריאות ובהצלחה בלידה.
 19. אני אחרי ירידה במישקל של 17 קילו,אחרי 5 קילו הראשונים החל כאב בעצם הזנב שלא עובר אלא רק מחמיר בצילום לא רואים כלום מה לעשות?
  סביר להניח שמקור הכאבים שלך הינו מהרקמות הרכות כגון רצועות גידים סחוסים ועצבים ולכן לא ניתן לראותם בצילום רנטגן רגיל,
  כפי הנראה מקור הכאבים הוא משינויי היציבה עקב ההרזיה ולכן נוצר שינויי שגורם כאב.
  על ידי טיפול פיזיוטרפיה משולב בטיפול אלקטרותראפי ניתן לטפל בבעייתך.
 20. אני חודשיים אחרי לידה שניה. שתי הלידות היו רגילות ועם אפידורל שלא השפיע כאשר בלידה האחרונה המרדים הצליח רק בנסיון השלישי להחדיר את המחט כמו שצריך.
  לפני שבועיים התחילו לי בבת אחת (ללא חבלה או אירוע מיוחד) כאבים עזים בגב התחתון באזור עצם הזנב. הכאב הינו חלש וקבוע המתגבר מאוד עם כל שינוי תנוחה של האגן- מישיבה לעמידה ולהפך, התכופפות, הליכה וכו'… האם זה קשור ללידה או לאפידורל? האם ספורט יכול לעזור (אני רוצה להתחיל אבל חוששת מהחמרה)?
  תחילה עלייך להבין שבמהלך חודש ההריון יציבת הגוף משתנה מאחר והבטן הגדלה מושכת את הגוף קדימה ויוצרת מעין הקשתה חזקה בעמוד השדרה התחתון, כמו כן שרירי הבטן נרפים בכדי ליצור מצב שבו תחולת הבטן תוכל לגדול מבלי ליצור לחץ והתנגדות על העובר.
  הופעת כאבי גב תחתון והקרנה לאיזור עצם הזנב עשויים להגרם גם עקב זריקת האפידוראל וגם עקב שינויים שמתחוללים במפרקי האגן האחוריים S.I.J שהם משתנים בכדי לאפשר יציאה טובה של העובר.
  לכן תחילה עלייך להבדק על ידי אורטופד או פיזיותרפיסט מומחה שיאבחנו את הגורם לכאבייך ותקבלי טיפול פיזיותרפיה מנואלי [ידני] לשחרור המפרקים שהלחץ בהם איננו מאוזן,
  טיפול מקדים בבעייתך יאפשר לך לבצע את תרגילי חדר הכושר והפעילות הספורטיבית טוב יותר.
  תרגול בזמן שבעייתך לא החלימה לחלוטין עשויי לגרום לגירוי ולהחמרה, לכן כאמור עדיף שתחילה תבדקי ותטפלי בבעיה.
 21. או לידה רגילה אחרי ניתוח??) יש לי כאבים למעלה מחודש למטה בעצם הזנב בעת שאני יושבת הרבה זמן ומתרוממת כאבים שמתחזקים יותר ויותר ורק אחרי מנוחה בשכיבה זה נחלש אני רוצה למנוע זאת לגמרי!! ולא מעונינת בתרופות! (הרופא אליו פניתי רצה לתת תרופת הרגעה), מה עלי לעשות?? והאם אפשר למנוע זאת בלי תרופות ???
  ניתן לטפל בכאבים בעצם הזנב על ידי פיזיותרפיה מותאמת בשילוב עם טיפולי אולטראסאונד.
  יתכן וכאבי עצם הזנב שאת מתארת הם למעשה הקרנת כאבים ממפרקי האגן האחוריים שבמהלך הלידה נפתחים בכדי לאפשר לעובר להחליק החוצה,
  לכן תחילה את חייבת לעבור בדיקה קלינית על ידי פיזיותרפיסט מומחה לבעיות עמוד השדרה והוא יתאים את הטיפול הדרוש לך שהוא כאמור שילוב בין פיזיותרפיה לאלקטרותראפיה.
 22. אתמול ישבתי במשרד ופתאום הרגשתי מעין תנועה בעצם הזנב מאז יש לי כאבים מקומיים, ללא הקרנת כאב לגפיים אך בזמן שאני קם מהספה וכד' אני מרגיש כאב מה זה יכול להיות ומה עושים עם זה?
  בעיה בעמוד השדרה התחתון עשויה לגרום לכאבים באיזור עצם הזנב, לפעמים הבעיה קיימת בחוליות הגב התחתון אך ההרגשה תבוא לידי ביטוי בצורת כאבים נמוכים יותר באיזור חוליות עצם הזנב.
  התחושה שלך שהכאב מופיע תמיד לאחר ישיבה נובע מכך שבזמן ישיבה על גבי משטח רך כמו ספה העומס על חוליות המותן גובר ולכן עצם הקימה לאחר הישיבה מעורר וגורם את הכאב הנמוך יותר, יתכן ואם לא תטפל בבעיתך יכאב יתפשט ויופיע גם כתוספת כאב גב תחתון.
  תחילה עליך להבדק ע"י פיזיותרפיסט מוסמך מטעם משרד הבריאות שיאבחן את מקור הבעייה ואחר כך יוחלט מה הטיפול המתאים ביותר לבעייתך.
  הטיפול הפיזיותרפי מומלץ מאד וכולל הן טכניקות מנואליות עדינות והן טיפול אלקטרו תרפיה לפי ממצאי הבדיקה.
 23. חברה קרובה שלי סיפרה לי סיפור מוזר, היא בחודש השני להריונה, גרה בקומה 6 ירדה במעלית עד קומה ראשונה ואת הקומה האחרונה החליטה לרדת ברגל,לפתע החליקה 20 מדרגות ונפלה..לדבריה ניגשה לאורטופד כבר באותו הבוקר אך מאחר והיא בהריון לא יכל לעשות צילומים כאלו או אחרים ,נגע לה באיזור עצם הזנב והחליט כי ישנו שבר חמור מאוד בעצם הזנב (אני מזכירה לך שמדובר בבחורה בהריון חודש שני).
  היא לא נשלחה לבית החולים ,לא מעקבים ,כלום רק מנוחה בבית של מינימום שבועיים.
  משהו פה לא נראה לי הגיוני..כך מאבחנים שבר?
  מדוע לא לשלוח לביה"ח?
  נאמר לה שהיא צריכה לשכב בלבד (לא לשבת או לעמוד)
  ההיפך מכל מה שידעתי על תקופת ההחלמה.
  אשמח לתשובותיך בהקדם כי אני מעט דואגת.
  תחילה צריך לבדוק ולשלול את השבר.
  באם לא מדובר בשבר אלא רק חבלה נקודתית, ניתן להקל על הכאבים באמצעות טיפולי אולטראסאונד ממוקדים לעצם הזנב שהם כלי עזר בפיזיותרפיה .
  בשלב זה חברתך חייבת להמנע מישיבה ישירה ולכן עליה לקנות גלגל מיוחד בחנות לציוד אורטופדי ושיקומי ולשבת עליו.
  אני מקוה שעזרתי בתשובתי.
 24. חברתי נפלה על הישבן לפני מספר ימים בצילום התגלה שבר בעצם הזנב היא מתפקדת הולכת יושבת בעבודה אבל זה כואב – מה צריך לעשות – לשכב במיטה להמשיך לעבוד ? ומה הסכנות לעתיד?
  מאחר ולא ניתן לקבע בגבס את עצם הזנב, צריך להמתין עד שהשבר יתאחה וללא תזוזה מיותרת, לכן כדאי לשבת על תמיכה בצורת טבעת רכה [נשים בהריון משתמשות בזה] ניתן לקנות בחנויות לציוד אורטופדי. אם הכאבים מתגברים ניתן להשתמש במשכחי כאבים כמו כן ניתן לעשות טיפול אולטראסאונד במכון פיזיותרפיה [יש גם בקופות חולים] ולא לקבל עוד מכה באיזור. מבחינת העתיד אין כל חשש לבעיות ובתנאי שלא תהיה תזוזה.
 25. לפני שבוע נפלתי במדרגות על הישבן, עשיתי צילום והכל בסדר אבל הכאבים לא נגמרו וקשה לי לשבת יותר מעשר דקות ברציפות. אבקש לשמוע דעתך לגבי פיזיותרפיה למקרה שלי
  חבלה ישירה באיזור עצם הזנב עלולה לזעזע את המבנה העדין למתוח את הרצועות המייצבות והמחברות את חוליות עצם הזנב לחוליות העצה, העובדה שלא שברת לום משמחת אך הכאבים שלך מצביעים כי הבעיה ברקמות הרכות ולכן עלייך להוועץ עם פיזיוטרפיסט שיתאים לך טיפול פיזיותרפיה משולב עם אלקטרותרפיה.
  העובדה שאיננך מסוגלת לשבת יותר מעשר דקות נובעת מכך שהלחץ המופעל במהלך הישיבה מעמיס על הרצועות שמתחת.
 26. אבקש לדעת האם פיזיותרפיה לעצם הזנב לאחר הריון ולידת עכוז עשויים לעזור לי.
  לאחר לידת עכוז יתכן שיגרם נזק לרקמות המייצבות את עצם הזנב ולכן כדאי לך להבדקעל ידי פיזיותרפיסטית מומחית לבעיות רצפת האגן ולבעיות הקשורות בעצם הזנב.
  אחוזי ההצלחה בטיפול פיזיותרפיה משולב אלקטרותרפיה גבוהים וללא צורך בטיפול תרופתי
 27. שימוש במדרסים מותאמים אישית יכולים לא פעם גם להקל על כאבי ברכיים וכאבי גב בעת הליכה עד לתחילת הטיפול הפיזיותרפי המתאים.
  שמחתי לקרוא את התיחסותך לדברי,
  אני בהחלט מקבל את דעתך כי מדרסים מהווים חלק ממגוון הטיפולים שניתן להוסיף לטיפולי פיזיותרפיה עקב כאבי ברכיים. וכאבי גב
  לדעתי המדרסים עשויים להפחית את הכאבים וליצור תמיכה טובה יותר לכפות הרגליים אך בהתחשב ביציבה ובמנח שנמצאות הברכיים.
 28. אני בן 76 וסובל מכאבי ברכיים בזמן עליה במדרגות, אמרו לי שאני צריך ניתוח החלפת ברך אך לצערי אינני בריא ואני סובל מבעיות לב קשות ולכן הסיכון רב מאד.
  האם לדעתך תוכל לעזור לי
  הופעת כאבי ברכיים במהלך העליה על המדרגות נובע עקב שחיקת הסחוסים של מפרק הפיקה והירך שהם שני משטחים מפרקיים בתוך חלל הברך.
  אם אינך יכול לעבור ניתוח עקב בעיות בריאות עליך לקבל טיפולי פיזיותרפיה שהם לדעתי ישפרו את איכות החיים והתפקוד היום יומי שלך.
  הטיפול הפיזיותרפי יכלול הפעלת משטחי הברך הסחוסיים לשם הקלת הכאבים ולשם שיפור הסרקולציה לאיזור וכן שילוב של טיפול וחיזוק שרירי הירך בהתאמה לבעייתך הספציפית, כמו כן יותאמו לך תרגילים לשיפור הייציבות של רצועות המפרק.
 29. בסוף דצמבר האחרון הייתי מעורב בתאונת דרכים חזיתית. לאחר מספר ימים התחילו כאבים עזים באיזור צואר בהשחמות . כ-3 שבועות לאחר התאונה הקרנות ביד שמאל עם תחושת נימול לא נעימה וכאבים. מיד אחרי תאונה התחלתי טיפול בדיקור סיני ופיזיותרפיה . במכון פיזיותרפיה הפנו אותי להדרותרפיה ולאחר שנוירולוג ביקש CT v, התוצאות הן :
  :C4-5 בסריקת
  זיזים אחוריים בשולי גופי החוליות מלווים בלט אחורי-שמאלי של הדיסקית עם לחץ על השק
  הדוראלי. הנקב הבינחולייתי השמאלי מוצר קלות. מודגמת היפרטרופיה אונקו ורטברלית
  משמאל.
  :C5-7 בסריקת
  מודגמים זיזים בשולי גופי החוליות והיפרטרופיה של המפרקים האונקו-ורטברליים. הנקבים
  הבינחולייתיים מוצרים. זיזים אחוריים בשולי גופי החוליות מלווים בלט אחורי של הדיסקית עם
  לחץ על השק הדוראלי. התעלה הגרמית מוצרת מאוד.
  שאלתי היא האם הלחצים האילו הם כתוצאה מתאונה והאם לאחר הדרוטרפיה ומרפאת כאב ללא שיפור המצב ניתוח הוא הדבר ההכרחי כמו שכבר אמר לי אורטופד.
  התאור שלך מצביע על נזק רחב ועמוק במספר גבהים של חוליות הצוואר, יתכן וסבלת מהבעיה בעבר ואילו הזעזוע שנגרם עקב הפגיעה הקשה במנגנון "צליפת שוט" שממנו נפגעת בתאונה גרם להחמרת הבעיה ולהופעת סמפטומים וסמנים חדשים ומשמעותיים יותר.
  אינני חושב שהידרוטרפיה תועיל לך אני בדיעה שלפני שאתה נחפז לנתח את את בעייתך עליך להבדק אצל פיזיותרפיסט מוסמך מטעם משרד הבריאות שיבצע אבחון והתאמת טיפול יעיל לבעיתך.
  כדאי שתקרא עוד מאמר שפרסמתי בנושא של טיפול בפריצת דיסק צווארי ותרחיב את הבנתך בנושא,
 30. אני מרגישה כאבים בשכמות כמו שכתבת והכאב מחמיר תמיד שאני מול המחשב בעבודה במשרד.
  אמרו לי שצריך ארגונומיה וכן פיזיותרפיה.
  מה דעתך ?
  תחושת כאבי צוואר שאליה מתלווים גם כאבי שכמות הינם נחלת עובדי המחשב, עלייך להבדק על ידי פיזיותרפיסט שיתאים לך סדרת טיפולי פיזיותרפיה ויתכן גם שילוב של אלקטרותרפיה, כמו כן הייתי ממליץ שתצרי קשר עם יועץ ארגונומיה שיארגן את סביבת העבודה שלך על פי עקרונות ארגונומיים
 31. קראתי את הסברך וכעת ברור לי שיש לי פריצת דיסק צווארי ושעלי להתחיל בטיפולי פיזיותרפיה בהקדם,
  אבקש להבין האם פיזיותרפיה כפי שתארת ניתן לקבל גם בקופת חולים כמו כן אבקש לדעת מה עלות טיפול פיזיוטרפיה ואלקטרותרפיה.
  פריצת דיסק צווארי מחייבת תחילה בדיקה מקצועית על ידי פיזיותרפיסט מומחה לבעיות עמוד שדרה. עליו לבדוק את טווחי התנועה את מיקום ההקרנה שיתאר לו איזה עצב פגוע לבדוק כח שרירים תחושה ורפלקסים ולפי הממצאים להתאים טיפול מקצועי.
  לדעתי תזדקק לטיפולי פיזיותרפיה ולטיפולי אלקטרותרפיה משולבים יחד. בקופת חולים ישנם פיזיותרפיסטים טובים עליך לבקש פיזיוטרפיסט מומחה לבעיות צוואר.
  בביקור אצל אורטופד בעקבות כאבים חזקים בברך שמאל, הומלץ ע"י הרופא על פיזיותרפיה – לחיזוק שרירי ברך, דגש על מתיחות ITB
  וכעבור חודש במידה והכאבים ימשכו, הומלץ על MRI כדי לבדוק קרע IM
  במרפאה בקרית גת אין תורים כלל לפיזיוטרפיה והתור הקרוב הוא רק בעוד 20 יום מהיום
  שאלתי היא אלו תרגילים כדאי לעשות עד שיגיע תורי.
  עלייך להתייעץ עם פיזיותרפיסט שיתאים לך תרגילי פיזיותרפיה , מאחר ותחילה צריך לבצע בדיקה ולזהות איזה שרירים צריך לחזק, מתיחת ITB צריכה להתבצע באופן מבוקר ע"י פיזיותרפיסט מוסמך.
 32. יש לי קרע מינסקוס פנימי בברך ימין ואני צריך לעבור ארקרוסקופיה בבלינסון.
  הרופא המנתח אמר שעלי תחילה לעשות פיזיותרפיה לשם חיזוק הברך והכנתה לניתוח כי לדבריו לאחר הניתוח השרירים של הברך יחלשו מאד.
  אבקש לדעת האם התיאור שלך בבלוג מתיחס לפיזיותרפיה לפני ארטרוסקופיית הברך מתאים למקרה שלי והאם כדאי לעשות לפני הניתוח פיזיוטרפיה עצמית כלומר תרגול בחדר כושר או האם אצלכם הטיפול יותר אישי ובביקורת אישית ופרטית.
  כמו כן כמה טיפולים צריך לעשות לפני הטיפול ומהי התדירות הנכונה והמתאימה לפני ניתוח ארטרוסקופיה לברך.
  ארטרוסקופיה לברך עקב קרע מיניסקוס פנימי היא גישה מצויינת שעשויה לפתור לתמיד את בעייתך.
  הכנת הברך על ידי פיזיותרפיה חשובה מאד לשם הצלחת הארטרוסקופיה מאחר ומדובר בשלב חשוב מאד לשים הכנת המפרק לקראת הטראומה של הניתוח.
  על ידי טיפול פיזיוטרפיה תרום ניתוחי שיכלול חיזוק דינאמי וסטאטי של שרירי הירך שהם המייצבים הדינמיים של המפרק לצד שיפור התחושה העמוקה של המפרק ושל הרצועות שהן המייצבים הסטאטיים של המפרק וזאת על ידי תרגילי פיזיותרפיה לשיפור התחושה העמוקה.
  אינני סבור שתוכל להשיג את התוצאה הזהה בעזרת תרגול בחדר כושר מאחר ואין לך ולמדריכים בחדר הכושר את הידע האנטומי המתאים ואת הידע הכירורגי שבו תתבצע הארטרוסקופיה של הברך.
  לדעתי התדירות המספקת של טיפולי פיזיותרפיה תרום ניתוחיים היא פעמיים בשבוע וכמובן תקבל הדרכה לתרגול עצמי בבית.
  לאחר הניתוח שוב תצטרך לבצע פיזיותרפיה אך היא כבר תהיה שונה מהטיפול התרום ניתוחי.
  בהצלחה בניתוח
 33. אני שמן מאד שוקל 142 קילוגרם ובגובה 187 ס"מ.
  כאבי גב יש לי שנים רבות וכל המטפלים אמרו לי שתחילה עלי להוריד 50 קילו ורק אחר כך ניתן יהיה לעזור לי.
  אבקש לדעת האם פיזיותרפיה שאתה עושה כן יכולה לעזור לי למרות המשקל העודף והאם כדאי שאתחיל קודם בדיאטה וספורט ורק אחר כך אקבל טיפולי פיזיוטרפיה אצלכם.
  אנא היה הוגן איתי כי אני מיואש כבר ולא יודע מה לעשות עם ההשמנה ועם כאבי גב שרק מחמירים עם השנים.
  אין ספק שעודף המשקל שלך הוא גורם מרכזי בתחושת כאבי גב שלך.
  לדעתי שילוב של דיאטה חריפה לצד פיזיותרפיה מקצועית יתן מענה ויעזור להקל את כאבי גב שאתה סובל מהם כל כך.
  רק לאחר שאקל על כאב גב שלך בעזרת פיזיוטרפיה מתאימה תוכל להתחיל בפעילות ספורטיבית מסיבית ודיאטת כאסח. מאחר ואם תמשיך לסבול מהגב לא תוכל לעבוד נכון בחדר הכושר עם המאמן האישי שלך.
  אל תתיאש פשוט קח את גורלך בידך והתחל לפעול לשם פתרון בעייתך הממושכת.
 34. אני סובל שנים מכאבים בכתף הימנית והרופא אבחן אצלי נזק בשם "היל זקס" שלדבריו זהו שבר מסוג דחיסה בחלק שנמצא בצד האחורי של ראש הזרוע.
  הרופא יעץ שאני אעשה ניתוח ארטרוסקופיה לכתף והוא יתקן את הנזק שתארתי לך.
  לדבריו לאחר הניתוח אנ אזדקק לטיפולי פיזיותרפיה ממושכים לשקם את הכתף.
  אבקש לדעת מהו הניסיון שלך בטיפולי פיזיותרפיה לאחר ארטרוסקופיה והאם פיזיותרפיה להיל זקס שונה מטיפולים בבעיות כתפיים אחרות.
  כמה טיפולים צריך לעשות מה תדירותם והאם לדעת עלי לשלב גם תרגילי פיזיותרפיה בבית
  שבר מסוג "היל-זאקס" הוא שבר שמחייב ניתוח ארטרוסקופי לשיקום מפרק הכתף וככל שתקדים לנתח כך סיכויי ההצלחה יגדלו יותר.
  פיזיוטרפיה לאחר ניתוח ארטרוסקופיה כוללת הפעלת המפרק לשיפור טווחי התנועה לצד טיפולי פיזיותרפיה להפחתת הכאבים וכמובן חיזוק דינמי של שרירי הכתף המפעילים והמייצבים שהם שרירי R.C של הכתף.
  הניסיון שלי הוא של 28 שנה בתחום פיזיותרפיה בכלל ופיזיוטרפיה לכתף בפרט הטיפול לאחר ארטרוסרופיה עקב תיקון היל זאקס מחייב דיוק בעבודה לצד ניסיון עשיר וסבלנות רבה.
  כמובן תקבל ממני תירגול פיזיותרפיה לעמודה עצמית בבית לצד הטיפול במרפאה.
  בהצלחה בארטרוסקופיה ושיקום הפיזיותרפיה אחר כך
 35. עשיתי סקי ונפלתי על הכתף הימנית. בצילום רנטגן לא נמצא שבר אבל יש חשש לקרע חלקי של גידים גיד בכתף.
  הרופא קיבע אותי בסד מיוחד צמוד לגוף ואמר לי לא להניע את היד שלושה שבועות ואחר כך להתחיל פיזיותרפיה
  אבקש לדעת מה הניסיון שלך בטיפולים בפציעות סקי האם התמחת בטיפולים כאלה בחו"ל.
  מה הטיפול שאצטרך לקבל אצלכם והאם יש הבדל בין פיזיותרפיה בקופת חולים לבין פיזיותרפיה אצלכם במכון הפרטי.
  קרע חלקי בגידי הכתף עקב פעילות סקי היא חבלה אופיינית מאד,
  במהלך שנות עבודתי התמחתי ב-DAVOS שבשוויץ בבית חולים בעל מומחיות בפציעות סקי ונחשפתי למקרים רבים ומאד מעניינים של פיזיוטרפיה לאחר ניתוחים וללא ניתוחים עקב פציעות סקי.
  לדעתי עלייך להתחיל בטיפולי פיזיותרפיה לאחר הסרת הסד.
  הטיפול יכלול פיזיותרפיה להורדת כאבים לחזוק השרירים המפעילים והמייצבים של הכתף ולשיפור טווחי התנועה שיפגעו עקב הקיבוע הממושך.
  אני סבור שתוכל לקבל טיפולי פיזיותרפיה מקצועיים הן בקופת חולים והן במרפאתי, אציין רק שבמרפאתי תוכל לקבל טיפול מיידי וללא המתנה לתור הראשון מרפאתי פועלת עד שעות הערב כך שלא תצטרך להפסיד שעות עבודה וכן אני פיזיותרפיסט מוסמך ע"י משרד הבריאות ובעל ניסיון של 28 שנות עבודה במקצוע.
 36. שברתי את שורש כף היד בנפילה הסרתי את הגבס זקוקה לשקום
  שיקום שורש כף יד מחייב טיפול ידני בשילוב עם חיזוק שרירים והגמשת המפרק, הנך מוזמנת לתאם תור עם מזכירתי .
 37. שברתי את שורש כף יד ימין בזמן משחק כדור סל.
  היד בגבס ונאמר לי שיש חיבור טוב ואני צריך להתחיל פיזיותרפיה בעוד שבוע.
  אבקש לדעת איזה פיזיותרפיה אתה עושה כמה טיפולים צריך
  שברים במפרק שורש כף היד מחייבים פיזיותרפיה מתאימה לשם החזרת טווחי התנועה וכח השרירים למאקסימום.
  שורש כף יד הוא איזור עשיר בתנועה לכל הכוונים והצורך ומשום כך התנועה של המפרק מאפשרת הנעה מורכבת לכל צד כן תנועה סיבובית על ציר האורך.
  ולשאלתך: טיפולי פיזיוטרפיה שאני מבצע כוללים הפעלה מנואלית לשם השגת טווחי תנועה בין כל שמונה עצמות שורש כף היד ובין עצמות שורש כף היד לשתי עצמות האמה.
  טיפול פיזיותרפיה כולל גם חיזוק שרירים וטיפולי אלקטרותראפיה מותאמים.
  בדרך כלל צריך סדרה של 8-12 טיפולי פיזיותרפיה לשיקום האיזור.
 38. קראתי את מאמרך בנוגע לפיזיותרפיה לכאבי שורש כף יד ואני מבין כעת טוב יותר מדוע יש לי כאבים בזמן העבודה במוסך עם כל כלי העבודה המגושמים שלנו.
  אני מכונאי מוסמך ועובד שנים במוסך בפתח תקוה העבודה בעקר ידנית ובסוף כל יום אני חש כאבים בשורש כף היד הימני ובשמאלי פחות חזק.
  התחלתי להשתמש בסד אלסטי שקניתי בבית מרקחת אבל הוא מגביל את העבודה יותר מדי ולכן אני מוריד אותו כל הזמן.
  אבקש לדעת האם אתה תוכל בעזרת פיזיותרפיה מתאימה לעזור לי כי אני חש שבסוף אצטרך לעשות הסבת מקצוע ואינני יודע דברים אחרים טוב כמו לעבוד במוסך.
  ברצוני לציין שבעבר קבלתי פיזיותרפיה שהיתה בעיקר עבודה עם משקלות וקפיצים אבל לא היתה לי הטבה מיוחדת. 
  העבודה במוסך מעמיסה מאד על מפרקי שורש כף היד ובפרט על הרצועות הקטנטנות שמקבעות עצם אחת לזו שלידה.
  אין ספק שאיפיוני עבודתך במוסך פגעו באופן מתמשך ברקמת שורש כף יד ויצרו את הכאבים שאתה חש.
  התקנת סד הוא פתרון חלקי טוב אך הוא ימנע את התגברות הנזקים לבעיית ולא את היווצרותן של בעיות נוספות לבעיות שלך.
  פיזיותרפיה לבעיות שורש כף יד יכולה הן להקל עליך והן לפתור את בעייתך.
  בטיפולי פיזיותרפיה אנו שמים דגש על שפור התנועתיות שבין עצמות שורש כף יד הפחתת הכאבים ושיפור התפקוד היום יומי.
  בנוסף תקבל הנחיות פיזיותרפיה איך עליך לעבוד באופן יום יומי וכיצד תוכל להגן על שורש כף יד
 39. אני סובלת מכאבים והסתיידויות בשכמות כבר כמה שנים קבלתי כדורים שונים כמו אטופן ומרחתי משחת וולטרן.
  עשיתי מסג'ים פיזיותרפיה טווינה ודיקור ולא עזר לי להרבה זמן.
  אני מבקשת לדעת האם גלי הלם יכולים לעזור לי כי אני מיואשת ולא יודעת איך להתגבר על הכאבים שבגללם אני לא יכולה לעבוד כמו בעבר על המחשב במשרד
  לפי פנייתך אני מבין שאת כבר מיואשת ממצבך וקשה לך לעבוד ולהתמיד בתפקוד מהלך העבודה.
  השיטות שטיפלת עד כה הן הטיפולים המשלימים הן פיזיותרפיה והן טיפול תרופתי צריכים היו להקל על כאבי גב עליון צוואר ושכמות שמהן את סובלת כל כך.
  אני למד מדברייך שטיפולים באמצעות מכשור גלי הלם לא בצעת עדיין אך אינני מופתע כי הטיפול אינו קשור ואינו מוכר על ידי קופות חולים ולכן לא מפרסמים אותו ולא מציעים לקבל אותו.
  לדעתי עלייך לנסות טיפולי גלי הלם, עצם הידיעה שיש לטיפולים אלו אחוזי הצלחה גבוהים, אני מניח שגם את תהני מהצלחת הטיפול.
 40. אני קראתי את הסברך לגבי כאבי גב עליון ואני חייבת לציין שלצערי הרב גם אני סבלתי מתופעות דומות לאלו שתארת בנושא כאבי גב עליון עם טיפול וגלי הלם .
  לפני כשלושה חודשים התחילו אצלי כאבי גב עליון יחד עם כאבי צוואר והם משכו ויצרו כאב מוקרן לכוון השכמות מאחורנית, כל הטיפולים שקבלתי עזרו למשך זמן קצר ומוגבל והם כללו פיזיותרפיה סינית מסוג טווינה וכן עיסויים שודיים לאיזור השכמות.
  כאמור כאב גב היה והוא הוקל למשך זמן קצר מאד.
  אבקש לדעת האם פיזיותרפיה משולבת גלי הלם עשוי ליצור הקלה ממושכת יותר מאשר הטיפולים האחרים שציינתי.
  כמו כן אבקש לדעת פרטים נוספים על טיפולי גלי הלם והאם הטיפול מוכר ע"י חברת ביטוח רפואי מאחר ואני מוכרת רק על פיזיותרפיה מערבית .
  כאבי גב עליון באיזור חוליות הצוואר והגב העליון מגיבות מצויין לטיפולי פיזיותרפיה ולטיפולי גלי הלם .
  אין ספק שעיסויים טווינה ודיקור יעילים אך תקופת ההשפעה שלהם מוגבלת למספר חודשים בלבד וזו הסיבה שאת לא הרגשת שהטיפולים הללו פתרו את בעייתך.
  פיזיותרפיה אורטופדית מנואלית עדינה נותנת פתרון ארוך טווח יותר לבעיות של כאבי גב עליון וכאבי שכמות.
  טיפול גלי הלם יעיל ומוכר על ידי חברות הביטוח כטיפול מחליף ניתוח והוא מתבצע פעם בשבוע למשך סדרה של 12 טיפולים. רצוי בנוסף לשבב פיזיותרפיה מתאימה לבעיה ולסיכום תרגילים לשימור ולמניעת השנות הבעיה.
  צרי קשר ואחד מה פיזיותרפיסטים שלנו ישמח להקל עלייך ולטפל בך במסירות ובמקצועיות רבה
 41. בעבר טופלתי על ידך במסגרת מכון פיזיותרפיה בקופת חולים מאוחדת, אני מניח שאינך זוכר אותי אם כי ברצוני לציין שמאז שעזבת את ה פיזיוטרפיה בק"ח לא הגיע משהו מקצועי כמוך.
  קראתי את התאור שלך לגבי טיפול פיזיותרפיה כתוצאה מ כאב ראש מול המחשב והבנתי שכנראה גם אני סובל מבעיה כזו.
  אתאר לך את סביבת העבודה שלי וד"א אצלנו בחברת הביטוח לא היה אף פעם יעוץ ארגונומיה אלא כל אחד סידר את העמדה שלו לבד.
  החברה שלנו קנתה לי עמדה חדשה אבל אני מרגיש שמבחינת ארגונומיה לא נוח כי המסך בצד והכיסא לא מכוון טוב ולכן בנוסף ל כאב צוואר אני חש גב כאב גב חזק כל פעם שאני קם מישיבה ממושכת.
  אבקש לדעת איזו פיזיותרפיה כדאי לי לעשות והאם אתה מבצע ייעוץ ארגונומיה פרטני בסביבת המחשב.
  איזו פיזיותרפיה כדאי לי לעשות עקב כאבי גב וכאב צוואר שאני סובל מהם כל כך .
  עד היום טיפלתי באלפי מקרים שנזקקו לטפולי פיזיותרפיה לכן קצת קשה לי לזכור כל אחד מהמקרים, בכל אופן תודה עבור מחמאותייך.
  כאב ראש , כאב גב עקב עבודה מול מחשב הינם מקרים שאני מטפל בהם במרפאתי בטיפולי פיזיותרפיה ובנוסף בייעוץ ארגונומיה פרטני וקבוצתי.
  לדעתי עלייך לפנות למחלקת ההדרכה בחברתך ולהמליץ שיזמינו יועץ ארגונומיה וכמובן עדיף שהואי יהיה בעל רקע רפואי כגון פיזיותרפיה .
  כאב גב שנגרם עקב ישיבה ממושכת מול המחשב מוכר וידוע לי ואני כפיזיותרפיסט מטפל במקרים הללו כבר שנים רבות.
  יעוץ ארגונומיה ניתן הן בצורת הרצאות פרונטליות והן בתור יעוץ ארגונומיה פרטני לכל עמדה ולכל עובד.
  פיזיוטרפיה שמיועדת לטיפול ב כאבי גב יעילה מאד ובעלת אחוזי הצלחה גבוהים מאד.
 42. אני בהריון בשבוע שבע עשרה, השמנתי מאד כמעט 20 קילו והופיע לי כאב גב תחתון בצד שמאל של אגן הירכיים.
  הגניקולוג אמר שזה בגלל שהשמנתי והאורטופד אמר שאי אפשר לעשות כלום ולכן אני צריכה לנוח ולהפסיק להעמיס על עצמי עם שתי הבנות הגדולות שלי.
  כאבי גב זה דבר ישן אבל הפעם אני מרגישה שהבעיה שלי אחרת ושמקור כאב גב זה שונה מהרגיל.
  האם יכול להיות שסיפורה של רונית מ. שתיארת בפוסט הנ"ל הוא זהה לסיפור שלי.
  הרופאים לא מוכנים להפנותי לטיפול פיזיותרפיה בקופת חולים כי הם פוחדים שאני עלולה להזיק להריון שלי.
  אבקש לקבל פיזיותרפיה אצלך את תחילה אנא הסבר לי האם מדובר בכאב על רקע כאבי גב רגילים או כאב גב על רקע מפרק האגן והשינויים שהוא עובר לקראת הלידה.
  לפי תאורך כאבי גב בהריון עשויים להגרם גם עקב לחץ וחוסר איזון במפרק S.I.J שהוא המפרק שמחבר בין קצהו התחתון של עמוד השדרה לבין עצם האיליום שהיא עצם האגן.
  הסיבה לכאביין איננה קשורה רק להשמנה אלא היא יכולה להיווצר עקב שינויים במפרק האגן ולמקרים אלו ישנם טיפולי פיזיותרפיה עדינים ומותאמים.
  טיפולי פיזיותרפיה בשלבי הריון מתקדמים צריכים להעשות בעדינות וללא הפעלת לחץ חזק.
  קבלת טיפולי פיזיוטרפיה בקופת חולים הם אפשרות טובה מאחר ויש פיזיותרפיסטים טובים בקופות החולים.
  תוכלי לקבל פיזיותרפיה מקצועית במרפאתי מידיו של פיזיותרפיסט מיומן בעל ניסיון רב שנים, פיזיותרפיה שלא תסכן את ההריון היות ואנו הוסמכנו והוכשרנו לבצע טיפולי פיזיותרפיה מותאמים לכל שלב ומצב.
  התקשרי ותאמי טיפול פיזיותרפיה
 43. אני בת 54 מאמנת ארובי..סובלת מכאבים בכתף ימין .באולטרסאונד הובחן קרע של 8 ממ, והשאלה היא האם פיזיותרפיה יכולה לעזור? יש לי הרבה מאוד שיעורים יומיים , האם לא מסוכן הרמת משקולות או חיזוק עם גומיות או קפיצת על מיני טרמפולינה שגם אני מאמנת?..מי מה נגרם קרע? לפני שנה התרסקתי על אופניים על צד ימין , האם נפילה מגבירה את הסיכון לקרע?
  קרע של 8 מ"מ הוא קרע בינוני.
  פיזיותרפיה הינה גישה טיפולית מתאימה להורדת כאבים אך איננה יכולה לתקן את הקרע שאיתו תשארי הלאה למרות שהכאבים יפחתו והתפקוד ישתפר.
  נפילה על היד תוך כדי בלימת הגוף עלולה להחמיר את הקרע.
  הרמת משקלות איננה מומלצת, ניתן לחזק את שרירי ה-RC בזהירות ע"י חיזוקים איזומטריים.

 יש לכם שאלה?

שלחו אלינו את השאלה ונענה בהקדם האפשרי!

* אנא הקלידו שם
* אנא הקלידו טלפון
* אנא הקלידו דואר אלקטרוני
אנא הקלידו פרטים
היכן ברצונך לקבל את הטיפול?*

אנא בחרו היכן ברצונך לקבל את הטיפול?
* אנא בחרו במה ברצונך שנטפל?