איך אפשר להימנע מכאבי גב?

הדרכים להימנע מכאבי גב

כאבי גב

הסטטיסטיקה של כאבי גב, מעלה מספר עובדות לא נעימות בכל מה שקשור לכאבים: כשמונים אחוז מכלל האוכלוסייה סובלים ברמה זו או אחרת מכאבי גב כשבשמונים אחוז מהמקרים הכאבים יעברו תוך חודש ובתשעים אחוז מהמקרים, תוך חודשיים או יותר. הרבה אנשים לא יודעים זאת, אבל רב בעיות הגב שלנו נובעות מיציבה לא נכונה. בהתחשב בכך שעמוד השדרה נושא עליו את רב המשקל וצריך להתאזן על מנת ליצור שיווי משקל, כשהיציבה לא נכונה הדבר מקשה עליו ואז מתחילים כאבי הגב. אז איך אפשר לשים לב ליציבה נכונה ולהימנע מכאבי גב?

יציבה נכונה

הדרך להימנע מכאבי גב

 

ישיבה לקויה מול המחשב הנייד

על מנת לוודא שאנו עומדים נכון, ניתן לבחון את היציבה בעזרת אחד מקירות הבית או המשרד. עמדו כשגבכם צמוד אל הקיר כשאתם עם מרווח נח בין הרגליים. וודאו כי הראש, השכמות והישבן נוגעים בקיר ושהקשת הטבעית שנוצרת בגב התחתון, לא גדולה או קטנה מרוחב היד שלכם. זוהי יציבה נכונה. כעת וודאו שאתם עומדים באותה צורה גם כשאתם רחוקים מהקיר. במידה והריחוק מהקיר שינה את היציבה שלכם, חזרו אליו ונסו זאת שוב.

ישיבה נכונה

אפשרות נוספת לבדוק את היציבה שלנו כדאי לבצע בישיבה. אחרי הכל, בעידן האינטרנט והטלוויזיה אנחנו מוצאים את עצמו הרבה יותר שעות יושבים מעומדים. בזמן ישיבה חשוב לבדוק שאנחנו לא מאמצים את אזור הצוואר וחגורת הכתפיים. על הרגליים להיות מכופפות בתשעים מעלות כשכפות הרגליים שטוחות על הרצפה. על מנת לוודא שהצוואר שלנו עומד יציב, יש תמיד לחשוב על לכוון את הסנטר לכיוון אזור החזה כשכל הזמן ניתן לדמיין חוט דמיוני שמושך אותנו מכיוון הראש למעלה.

הכתפיים משוחררות ושוב אנו שמים לב לקשת בגב התחתון. במידה והקשת קעורה מדי, ננסה להכניס טיפה את הבטן ולהקטין את הקיעור. אנשים רבים מסיימים יום עבודה ארוך במשרד כשהם סובלים מכאבי גב תחתון וזה ברב המקרים תוצאה של ישיבה לא נכונה. כיום ניתן למצוא ברשתות השיווק כסאות קשיחים שייאלצו אתכם לשבת נכון, בין אן תרצו או לא. בתחילה אולי תתקשו לשבת על פי צורת הכסא, אבל עם הזמן הגוף יתרגל לצורת הישיבה ואתם תחסכו לעצמכם את כאבי הגב.

לקריאה אודות טיפול בבעיות גב, כנסו לעמוד: מה הדרך הנכונה והמומלצת לטפל בכאבי גב