כאבי גב – כיצד לשמור על הגב שלך במשרד?

טיפול בכאבי גב במשרד

כיצד תוכל לשמור על הגב שלך במשרד? ולא, הכוונה היא לא להימנע מסכסוכים או רכילויות. הכוונה היא כיצד תשב בצורה נוחה ונכונה מול המחשב ולא תסבול מכאבי גב לאחר כמה שעות של ישיבה רצופה.

אתה יכול לחוש בכאבי גב כבר לאחר מספר שעות של ישיבה ועבודה מול המחשב. מדובר במקרה של מתיחת שרירים סטטית, כאשר אדם יושב במשך זמן ממושך בתנוחה לא טבעית ולא נוחה ולעיתים רחוקות מזיז את הגוף וקם מהכסא. ישנם, כמו בכל תחום מדעי, דעות שונות לגבי דרך הישיבה הטובה ביותר, אולם לגבי עובדה אחת כולם תמימי דעות: הגוף האנושי לא בנוי לשבת יום שלם. והרי הישיבה הזאת אינה מסתכמת בכמה שעות, מדובר בעבודה יומיומית במשך שנים. הידעת כי עובד במהלך הקריירה שלו מבלה כ-80,000 שעות בישיבה מול המחשב?

לשמור על הגב שלך במשרד

ישיבה נכונה מול מחשב תמנע כאבי גב

  • תמיכה גבית – האם לכסא עליו אתה יושב יש תמיכה מותנית טובה? המשענת צריכה להתאים כך שתספק תמיכה לעקומה הטבעית שיש לך בג התחתון ולמלא את החלל בין הגב למשענת. זה עוזר למנוע עומס על עמוד השדרה ועוזר לך לשמור על תנוחת ישיבה נכונה. תמיכה מותנית נכונה עוזרת גם במניעת עייפות השרירים, שגורמת לאנשים להשעין את הראש או לרכון קדימה. רכינה קדימה יוצרת חוסר איזון ומובילה בסופו של דבר להופעת כאבי צוואר או גב תחתון.
  • תנוחת רגליים נוחה – קודם כל נקה את השטח שבאזור הרגליים שלך, כדי לאפשר תנוחת ותנועת רגליים נוחה במרחב. רגלייך צריכות להיות מונחות בצורה שטוחה על הרצפה ובמידה ולא, השתמש בשרפרף לרגליים.
  • צמצם את כיפוף הצוואר – החלק העליון של מסך המחשב שלך צריך להיות בגובה העיניים או קצת נמוך מהם. מסך גבוה או נמוך מידי יגרום לכאבי צוואר. כיצד תדע אם המסך נמצא בגובה העיניים שלך? עצום את ענייך למספר שניות והרגע. כאשר אתה פוקח את עינייך שוב, הנקודה שבה את מסתכל קדימה היא הנקודה של המרכז עבור עינייך ולשם עליך לכוון את המסך. אם המסך נמוך מידי, תוכל אפילו להניח כמה ספרים תחתיו, שבמילא רק מקשטים את המדף שלך.
  • תנוחת מפרקי הידיים והאצבעות – החזק את מפרקי הידיים ישרים בזמן ההקלדה או השימוש בעכבר. הימנע מכיפוף המפרקים למעלה, למטה או לצדדים. הקלד כאשר הידיים והמפרקים נמצאים מרחפים מעל המקלדת, כדי שתוכל להשתמש בכל הזרוע כדי להגיע למקשים רחוקים, במקום למתוח את האצבעות. ישנם מתקנים נוחים למקלדת ולעכבר שנמצאים בגובה נמוך מהשולחן וקרוב יותר אליך ממסך המחשב. כדאי להרגיע את המפרקים והאצבעות בכך שלא תקליד או תאחוז את העכבר בחוזקה ותשמור על תנוחת מפרקים ישרה. בבחירת העכבר, כדי לבחור עכבר שטוח ככל הניתן ולהזיזו לצדדים באמצעות הזרוע כולה ולא המפרק.

כעת תוכל להרגיש שאתה שומר על יציבה נכונה בזמן העבודה ועל בריאותך ותוכל לדחות את כאבי גב, הצוואר והידיים, לפחות עד הפנסיה. אז גם יהיה לך יותר זמן לעשות פיזיותרפיה.

לקבלת הצעת מחיר לייעוץ ארגונומי היכנסו לדף צור קשר

לקריאת מאמרים נוספים שעוסקים בתחום הארגונומיה היכנסו ל:

למי מיועד יעוץ ארגונומי

האם ארגונומיה תשתלם לבעל החברה או רק לעובדים

מי הוא מומחה לארגונומיה ומה הקשר שלו לבריאות