גלי הלם לטיפול בבעיות כרוניות

גלי הלם כאלטרנטיבה לטיפולים בבעיות כרוניות

טיפול גלי הלם הינו טיפול חדשני, המיועד לדלקות כרוניות והסתיידויות קשות ברקמות הרכות של גופינו. הטיפול איננו כלול בסל השירותים שקבע משרד הבריאות, איננו קיים בקופות החולים ומוגדר ע"י חברות הביטוח כטיפול מחליף ניתוח.

טיפול גלי הלם הינו גישה לטיפול בבעיות עקשניות וכרוניות, שכל הניסיונות הקודמים ע"י פיזיותרפיה קונבנציונלית, שכללו טיפולי אולטרה סאונד וגירויים חשמליים למיניהם, לא הועילו עד כה. טיפול גלי הלם יכול לעזור לאותם מקרים, שבהם טיפולים רפואיים, כגון טיפול תרופתי אנטי דלקתי או טיפולים ע"י זריקות קורטיזון שונות נוספים לא פטרו את הבעיה הכרונית.

טיפול בגלי הלם

טיפול בגלי הלם יכול להוות פתרון אחרון לפני השלב שבו ימליץ הרופא המנתח על התערבות ניתוחית כמוצא אחרון.

להלן מספר דוגמאות של טיפולים לדלקות ולהסתיידויות כרוניות שלהן תעזור הגישה הטיפולית באמצעות גלי הלם:

  • טיפול בדלקות כרוניות בגידי הכתף במקרה של כתף קפואה, במקרה של הסתיידות הגידים של הכתף. בין הגידים השכיחים לטיפול אנו מוצאים את הגידים הבאים: Supraspinatus ,Teres Major ,Long Head of Biceps
  • טיפול בהסתיידויות בבורסת הכתף – Subacromial Bursitis במקרים בהם ניתן לזהות בצילום משקע סידני בבורסה.
  • טיפול בדלקת עיקשת וממושכת של גיד אכילס Achilles Tendonitis, שהינו גיד נושא משקל בעל חשיבות רבה שמשתתף במהלך ההליכה, העלייה במדרגות, הריצה והקפיצה. דלקת כרונית שפוגעת בגיד ותוקפת את מקום חיבורו אל עצם העקב בפריסה רחבה, עשויה לגרום לכאבים בהליכה, בעלייה במדרגות, בריצה או בקפיצה.
  • טיפול גלי הלם לנקודות טריגר Trigger Points פזורות על פני מסת השרירים בגב העליון שגורמות לכאב נקודתי ואף לכאב מוקרן לעבר הידיים, ונקודות טריגר בגב התחתון שגורמות להקרנת כאב לאגן.
  • טיפול במקרים של דלקות כרוניות בגיד הפיקה שבברך Patellar Tendonitis שלא נפתרו ע"י טיפול תרופתי וזריקות קורטיזון.
  • טיפול גלי הלם לדלקות עיקשות וממושכות בגידי המרפק שממוקמים ב- Lateral & Medial Epicondylitis פתולוגיות שנקראות גם בשם Tennis Elbow ו- Golf Elbow או בעברית כמרפק טניס או כמרפק גולף, טיפול גלי הלם יכוון לדלקת הכרונית במרפק.
  • טיפול להסתיידויות בעקב כפי שנקראות דורבן העקב Plantar Fasciitis, גלי הלם יותאמו כטיפול בשלב האחרון לפני הניתוח כאשר כל הטיפולים הקודמים שכללו טיפולי פיזיותרפיה, טיפולי אלקטרו תרפיה, טיפולים אנטי דלקתיים וזריקות קורטיזון לא הועילו. בשלב זה ניתן לטפל ע"י גלי הלם כמוצא אחרון לפני הניתוח המסובך והכואב.
  • טיפול גלי הלם לגידים תפוסים באצבעות או בשמם הרפואי Trigger Finger לאחר שזריקות קורטיזון לא פתרו את הבעיה, ניתן להיעזר בטיפול גלי הלם כפתרון לפני הניתוח לשחרור הגיד התפוס.

לסיכום, גלי הלם רדיאלים הינו טיפול חדשני שעזר לפתור את בעיותיהם של רבים ממטופלי, מטופלי דיווחו על 79% הצלחה והקלה בהשוואה למצב שלפני תחילת הטיפולים באמצעות מכשיר גלי הלם.

אולי תתעניינו גם ב:

גלי הלם כטיפול לדורבן

טיפול גלי הלם להסתיידות וכתף קפואה