כאבי גב – כיצד לרוץ ללא כאב גב

מניעת כאבי גב בזמן הריצה

כולם רוצים לשמור על כושר. ברגע שאתה מתחיל להתאמן, זה באמת יכול להיות ממכר. אנשים רבים מגיעים לרופא, לאחר שהסבו לעצמם נזק והשאלה הראשונה שלהם היא: דוק, מתי אני יכול להתחיל להתאמן? מתי אוכל להתחיל לרוץ שוב? חלק מהאנשים שרצים באופן קבוע, סובלים מכאבי גב תחתון אם במהלך או אחרי הריצה. האם הם צריכים להפסיק לרוץ, למצוא ערוצי ספורט חלופיים, או פשוט להפסיק את כל הפעילות ולאמץ אורח חיים בלתי פעיל? אם אתה אוהב את ספורט הריצה ורוצה להמשיך, האם יש משהו שתוכל לעשות כדי להפוך את הריצה לנסבלת? ראשית, אל תפסיק את הפעילות! לאמץ אורח חיים בלתי פעיל יתחיל בירידה איטית עם סיום אומלל… אז בואו נראה אם אנחנו יכולים לגרום לריצה לרוץ עבורך!

 

מתיחה לכאבי גב

  1. מתיחה: באופן כללי, מתיחה מסייעת לחמם את השרירים והמפרקים והיא יכולה למנוע הופעת כאב גב התחתון במהלך או אחרי הריצה שלך. ישנן מתיחות פשוטות שתוכל לעשות גם במצב ישיבה (אם אתה ממהר), כמו גם אחרים. תרגילי יוגה בסיסיים הם גם מעולים עבורך.
  2. כפות הרגליים הנוגעות באדמה: ההליכה הנכונה או הדרך בה הרגליים פוגעות בקרקע היא מאוד חשובה! כדי למנוע פציעות גב תחתון (שלא לדבר על כף הרגל, כאבי ברכיים עד הקרסול, או פציעות ירך), רוץ בצורה חלקה כך שהעקב מחליק כנגד משטח אנכי קשה. כף הרגל אז מתגלגלת מן העקב לבוהן, קודם בצד החיצוני של כף הרגל ולאחר מכן עוברת לחלק הפנימי, כאשר באותו זמן הקשת משתטחת, מתכננת לזנק קדימה. העקב מורם ואתה דוחף את החלק הכדורי של הרגל והבוהן.
  3. היציבה בריצה: הישען קדימה בעת הריצה, ואל תרוץ אנכית. בעשותך זאת, המומנטום שלך יהיה לנוע קדימה ולא כלפי מטה אל המדרכה (כמו פטיש)!
  4. חיזוק הליבה: על ידי שמירה על הליבה שלך (הבטן) חזקה, הגב נתמך יותר ויש לו פחות נטייה להיפגע. התרגילים הליבה כוללים את אזור האגן ומטה, כפיפות בטן, שכיבות שמיכה, ועוד רבים אחרים. אלה יכול להיעשות על הרצפה ו / או עם כדור כושר. תרגילי שיווי משקל גם הם חשובים מאוד!
  5. להירגע: שמתם לב כאשר אנשים מסוימים רצים, הם פשוט נראים לחוצים וכאילו לא נוח להם? תירגע! אל תמשוך בכתפיך עד האוזניים; אל תחשוק את השיניים או תעשה אגרוף; תניח את הזרועות תלויות כלפי מטה ולא מכופפות לצידי הגוף שלך!
  6. מדרסים מרופדים: ישנם כאסוגים רבים של מדרסים מרופדים, כדאי לנסות ולראות איך הם עובדים בשבילך.
  7. נעלי ריצה: המפתח כאן הוא למדוד אותם ולהסתובב בתוך החנות. יש הרבה נעליים תומכות טובות, פשוט צריך למצוא המותג שמתאימה לך!

לקריאת מאמרים נוספים הקשורים לפציעות ספורט היכנסו לדפים:

טיפולים לכאבי גב

למה לרצים יש דלקות ברצועות כף הרגל

איך מטפלים בנקע בקרסול

מה הטיפול הפיזיקאלי לאחר ניתוח ארטרוסקופיה בברך