דרכים להפסקת כאבי צוואר

שיטות כלליות להקלת כאבי צוואר

איך להפסיק כאבי צוואר

כאב הממוקם בצוואר הוא מצב רפואי נפוץ. ישנן בעיות רבות ניתן להיתקל בהן באזורי הצוואר והכתפיים. למרבה המזל, ישנן טכניקות שונות בהן ניתן להשתמש כדי להפסיק את כאבי צוואר. כאב צוואר יכול לבוא ממספר הפרעות ומחלות של הרקמות בצוואר, כגון מחלת דיסק ניוונית, מתח בצוואר, פריצת דיסק, או עצב בעייתי.

רוב הסיבות לכאב צוואר לא רציניות. נפוץ מאוד ששרירי הצוואר מתוחים בגלל יציבה לא נכונה, אם זה בגלל רכינה אל המחשב, צורת ישיבה לא נכונה בעת נהיגה, או תנוחה לא טובה כאשר ישנים. דלקת פרקים גם היא גורם שכיח לכאבי צוואר. כל עוד אין לכם שום בעיות רציניות, התייעצו עם הרופא אם הכאב חזק מדי, תרגילים מסוימים יכולים להועיל מאוד, ולעזור לעצור את כאבי הצוואר.

תרגילים להפסקת כאבי צוואר

דרך טובה להקלה על כאבי צוואר היא באמצעות פעילות גופנית. נסו למתוח את שרירי הצוואר כל יום. ניתן לעשות זאת קודם על ידי עמידה או ישיבה ביציבה טובה. ולאחר מכן סובבו את הראש שמאלה ככל שאתם יכולים בלי תחושת אי נוחות להחזיק אותו שם למשך כמה שניות. ואז לעשות את אותו הדבר תוך סיבוב הראש ימינה, ואחר כך לעשות את אותו הדבר על ידי מתיחת הראש קדימה ואחורה.

תרגיל שני- הטו את הראש שמאלה ולאחר מכן ימינה, חיזרו על אותו התהליך כעשר פעמים, כשבכל פעם נסו למתוח את הצוואר עוד ועוד. זכור לא לתרגל מעבר לזה. אפשר לתרגל פעם או פעמיים ביום.

ניתן להוסיף התנגדות מסוימת למתיחה תוך כדי תירגול. בזמן שאתם עושים את התרגילים האלה, לנסות להוסיף התנגדות. קחו את היד, הניחו אותה על הראש, ותנגדו למתיחת הצוואר, זה יגדיל את האפקטיביות של תרגילים וייחזק את השרירים, בתקווה להקלה כלשהי בכאבים בצוואר או כאבים בכתפיים ואפילו יפסיק אותם לחלוטין.

עוד תרגיל שאפשר לנסות הוא לסובב את הראש בתנועה מעגלית איטית. להתחיל בתנועות מעגליות קטנות, למתוח את שרירי הצוואר, ולאט לפתוח לתנועות מעגליות גדולות. זכרו לא להתאמץ יותר מדי, לעשות תנועה מבוקרת וחלקה בכל עת, אם כואב יותר מדי, יכול להיות שזה הזמן לבקר רופא או כירופרקט.

השתמשו בחום להקלה על כאבי הצוואר

ישנן דרכים רבות שניתן להשתמש בחום כדי לעזור לעצור כאבי צוואר. נצלו זאת במקלחת כי היא דרך טובה להקל על הכאב. במקלחת מומלץ להניח למים החמים לזרום על הצוואר. אפשר להשתמש בכרית חימום, כרית חימום לחה (יש שקיות חימום שניתן לחמם אותן במיקרוגל), או בקבוק מים חמים גם יכול להיות מאוד מועיל.

יציבה טובה

אם אין לכם יציבה טובה, זהו בלבד יכול לגרום לכאב בצוואר. זכרו תמיד להשתמש יציבה טובה בעת ישיבה ועמידה, זה חשוב במיוחד בעת הרמת חפצים כבדים. יציבה טובה בזמן השינה יכולה לעזור גם כן, שינה על הצד או על הגב אם זה אפשרי, זה הרבה יותר נוח לצוואר מאשר שינה על הבטן. השתמשו בכרית כדי לספק תמיכה נאותה לראש והכתף. ניתן גם להשתמש בכרית בין או מתחת לרגליים. באמצעות שימוש בטכניקות יציבה טובה ניתן למנוע, להקל, ואפילו להפסיק את כאבי הצוואר לגמרי.

ארגונומיה בחיי היום יום ארגונומיה – הפחתת הכאב והסבל, חיסכון בהוצאות כספיות ארגונומיה ומחשב ארגונומיה ומחשב נייד ארגונומיה – שיפור רצף העבודה, מקסום תפוקת העובדים וצמצום ההיעדרויות ארגונומיה למה צריך ומתי כאבי צוואר כאבי שכמות כיצד לשמור על הגב שלך במשרד?

ניתן לקרוא עוד מאמרים שקשורים לכאבי צוואר בקישורים הבאים:

איך נטפל בצוואר תפוס

למה בכל בוקר אני מתעורר עם נוקשות בצוואר

האם יש קשר בין הצוואר התפוס לבין העבודה מול המחש