לשלם על נעלי עקב – כאבי גב

נעלי עקב גורמות כאבי גב

נעלי עקב הם פריט אופנה הכרחי בכל ארון של כל אישה. גם אם אינך הולכת עם נעלי עקב ביום יום, עדיין תרצי לנעול נעליים גבוהות לאירועים מיוחדים עם שמלה או חליפה מחויטת. הבעיה היא שנוסף על המחיר שאת משלמת על נעלי העקב בחנות, יש מחיר נוסף של כאבי גב. ולא רק זאת, נעלי העקב יכולות גם לגרום לכאבים בכף הרגל, בקרסול ואפילו לכאבי ברכיים.

ההסבר לכך פשוט: כאשר אדם עומד, משקל גופו נתמך ע"י עמוד השדרה שלו. חלק הגוף התחתון – הגב התחתון, הרגליים והברכיים, נושאים את מרבית העומס. נעילת העקבים גורמת לשינוי בחלוקת המשקל, ולנטייה להעביר את עמוד השדרה קדימה. זה גם ישנה את יישור הקרסול והברך.

גם קשתות כף הרגל מושפעות מכך, ועקבים מורמים מידי ישנו את מבנה הקשתות ויגרמו לירידה בתנועה של כף הרגל. שלא לדבר על עקבים רבים שאינם נותנים תמיכה ברגל וגם גורמים לקמצוץ האצבעות פנימה.

לכן, מסיבות אלו, נשים הסובלות מכאבי גב ונוהגות לנעול עקבים גבוהים, יכולות להקל על הכאב שלהם על ידי מעבר לנעלי ספורט או נעל שטוחה למשך שבוע שבועיים. יחד עם זאת, התאמות כירופרקטיקה יכולה לתקן בעיות יישור בחלק התחתון של הגוף. מה שקורה הוא כי השינויים בעמוד השדרה או האגן יכולות להפעיל לחץ על העצבים ולגרום לכאב גב. אף הלובש עשוי לעבור לנעליים שטוחות, חוסר היישור או המגבלה עשויים להישאר עד שטופלו.

נעליים אורתופדיות עשויות לעזור גם כן. מדרסים בהזמנה אישית עבור הנעליים שלך, יכולות לעזור לשחזר את יישור ואת הקשתות של כפות הרגליים. הכל קשור, ולכן בעיות יישור הרגל עלולות להוביל לבעיות בברך או באגן.

הרופאים יכולים להמליץ גם על תרגילי פיזיותרפיה על מנת להשיב את האיזון לעמוד השדרה, בייחוד לחלק התחתון של הגוף. לכן, בפעם הבאה את קונה נעלי עקב, נסי להוריד את גובה העקב, כדי להוריד את כמות הכאב.

לקריאה על כאבי גב היכנסו למאמרים הבאים:

איך נתחזק את הגב

למה צריך שרירי גב חזקים

טיפול בשבר בחוליה בגב

איך מטפלים בכאבי גב?