גלי הלם – שימושים

טכניקות ושימושים בטיפול באמצעות גלי הלם

גלי הלם רדיאליים Radial Wave Therapy הינה טכניקה טיפולית ייחודית שמתבצעת באמצעות נקישות מכאניות שמכוונות לרקמה רכה. הטיפול מבוצע באמצעות מכשור גלי הלם שהינו אחד מגישות הטיפול האלקטרו תראפי החדשני. טיפול גלי הלם רדיאליים מהווה גישה טיפולית חדשנית אשר מותאמת לטיפולים בליקויים ובפתולוגיות אורטופדיות במערכת התנועה והשלד.

מה יתרון הטיפול בארגופלוס לאומת מכונים אחרים

 • הטיפול מתבצע ע"י פיזיותרפיסט מוסמך מטעם משרד הבריאות, מאחר וביצוע הטיפול מותנה בהכרת האנטומיה על בוריה שאם לא כך, "נפספס" את הגיד,השריר,הבורסה או כל רקמה ספציפית אחרת שאובחנה כמקור הבעייתי שאליה טיפול גלי הלם חייב להיות מכוון בדיוק של סנטימטר. כלומר לאיבר המטרה ולאו דווקא לאזור הכואב שיכול להטעות מאחר והוא מקום הכאב המוקרן ולא מקור הבעיה הטעיה שתגרום לטיפול לא יעיל.
 • השילוב בין גלי הלם לבין טכניקות ידניות של פיזיותרפיה ושימוש במכשור אלקטרו - תרפיה מגוון שנמצא במרפאותינו ושנכלל במחיר הטיפול מאפשר לנו להתאים טיפול רחב יותר מתוך כוונה לשפר את יעילות הטיפול, קיצור זמן וכמות הטיפולים והשגת הצלחה רחבה יותר מאשר במכונים שמבצעים רק טיפולי גלי הלם ללא טיפולים מחזקים נלווים.
 • המרפאות שלנו נמצאות בתל אביב ובגני תקווה.
 • הניסיון שנצבר מאז שנת 1981 שבה סיימתי את לימודי הפיזיותרפיה ומשנת 2007 מאז שהתמחיתי בטיפול גלי הלם מהווים כלי משמעותי בהצלחתי.


גלי הלם תוצרת חברת מדיספק

גלי הלם למגוון מטרות

גלי הלם מהווים טיפולים יעילים בדלקות ברקמות הרכות כגון גידים, בורסות, שרירים עטיפות שרירים ופציות הטיפול מתאים לדלקות כרוניות ואקוטיות, להלן מספר פתולוגיות אופייניות שהוכח קלינית כי הטיפול בגלי הלם הוא הטיפול הטוב ביותר מבלי הצורך בשימו בטיפולים תרופתיים ו/או טיפולים פולשניים כגון זריקות סטרואידים וניתוחים.

 • טיפול ע"י גלי הלם מכוון לדלקות בגידי הכתף עם או בלי הסתיידויות, בין הגידים השכיחים לטיפול אנו מוצאים את הגידים הבאים: Supraspinatus, Teres Major, Long Head of Biceps .
 • טיפול ע"י גלי הלם מכוון להסתיידויות בבורסת הכתף – Subacromial Bursitis ניתן לזהות בצילום משקע סידני בבורסה
 • טיפול ע"י גלי הלם מכוון ל Trigger Points שהנם קשרים בסיבי השריר [nodules] נוקשים ורגישים למגע חיצוני שבאים לידי ביטויים בצורת כאבים מקומיים בשרירי הגב העליון והתחתון הסיבים שפיתחו את הקשרים הללו לעיתים מלווים בכאב מוקרן לאזור הגב ו/או לאזור הגפיים העליונים.
 • טיפול ע"י גלי הלם מכוון לדלקת בבורסת השכמה מוגדרת כLevator Scapular Bursitis מתבטאת בכאב מקומי בקצה העליון הקרוב לעמוד שדרה צווארי הכאב לעיתים תכופות מלווה בהקרנה לכיוון הצוואר ולאורך הזרוע והאמה ומגיע אף לאצבעות בצד הפגוע.
 • טיפול בגלי הלם מכוון לדלקות גידים כרוניות ואקוטיות במרפקים ממוקם ב- Lateral & Medial Epicondylitis נקרא גם בשם Tennis Elbow ו-Golf Elbow מלווה בהסתיידויות בתוך סיבי הגיד.
 • טיפול ע"י גלי הלם מותאם להצרות תעלת הגידים המכופפים של האצבעות Stenosis Tenosynovitis מתואר גם בשם המקובל Trigger Finger, במצב ההתחלתי של כאב ללא נעילת אצבע ובמצב הביניים שהאצבע ננעלת אך משתחררת בעצמה ללא עזרת היד השנייה.
 • לדלקת באזור הירך ממוקמת ברקמת הבורסה של עצם הירך נקראת בשם: Trochanter Bursitis מתבטאת בכאב בזמן הליכה ובזמן שכיבה על הצד של הירך המעורבת, לעתים הכאב מטעה ומקרין לאורך עצם הירך מצידה החיצוני ובטעות מאובחן כפריצת דיסק שמקרין לאורך הרגל ניתן לטפל בגלי הלם.
 • טיפול באמצעות גלי הלם לתלונות של ספורטאים על כאבי ברך מופיעים במאמץ ומלווים בדלקות בגיד הפיקה Patellar Tendonitis.
 • טיפול בעזרת מכשור גלי הלם לדלקות אקוטיות וכרוניות עם ובלי משקעי הסתיידות בגיד אכילס- Achilles Tendonitis.
 • טיפול ע"י מכשור גלי הלם לפתולוגיות מסוג דורבן העקב בשלב הראשוני שמתבטא בכאב מקומי בכף הרגל נקרא גם:Plantar Fasciitis ובשלבים המתקדמים יותר נראה בצילום כגדילת עצם על העקב מצידו התחתון. מתבטא בכאבים לאחר ישימה ממושכת או לאחר שכיבה וכן במהלך הדריכה על הרגל.

במחקרים שנעשו למטופלים שטופלו ע"י מכשיר לטיפול גלי הלם רדיאליים Radial Wave Therapy נמצא כי 79% מהמטופלים דיווחו על שיפור ארוך טווח בהשוואה למצבם הטרום טיפולי, השיפור התבטא בהקלה חלקית או מלאה בסימפטומים ובסימנים הראשוניים.

טיפול גלי הלם רדיאליים Radial Wave Therapy הינו פשוט לביצוע. הוא איננו חודרני ומתבצע ללא צורך בהזרקות ובניתוחים, בתדירות של פעם אחת בשבוע. כמות הטיפולים משתנה והיא נעה בטווח של 3-5 טיפולים למקרים האקוטיים ועד 12 טיפולים למקרי הטיפול הכרוניים.

לכל פתולוגיה מהפתולוגיות הנ"ל יתאים המטפל את עוצמת גלי הלם, כמות הנקישות שהמכשיר יבצע ותדירות גלי הלם, טיפולי בגלי הלם ניתן במספר תדרים שונים של 2 הרץ, 5 הרץ, 10 הרץ, 16 הרץ. אין פרמטר של משך זמן הטיפול. הגדרת ותכנות המכשיר שתתבצע ע"י הפיזיותרפיסט הינה על פי תכנית הטיפול שקבע ה - FDA וזאת על פי מחקרים שבצעה חברת מדיספק וקיבלו את אישור ה - FDA האמריקאי. 

המאמר נכתב על ידי :
מאיר אפל פיזיותרפיסט מוסמך שסיים את לימודי הפיזיותרפיה בבית הספר לפיזיותרפיה שבמכון וינגייט ליד נתניה בשנת 1981.
מאיר אפל קיבל את ההסמכה ממשרד הבריאות הישראלי ומאז התמחה והשתלם בעשרות קורסים, התמחויות, ימי עיון וסדנאות בארץ ובעולם כולו.
המרפאה שלנו משלבת ידע רב, מקצועיות, רגישות ויחס חם למטופלים. אנחנו מחויבים לתת מענה מלא לצרכי המטופלים שלנו.

למאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם:

גלי הלם לטיפול בבורסת הירך – כל מה שצריך לדעת

גלי הלם כטיפול לדורבן העקב

טיפול במרפק טניס בעזרת גלי הלם ופיזיותרפיה