גלי הלם – איזה מכשיר מומלץ

לעיתים תכופות אני נשאל על ידי קהל לקוחותי שפונים אלי לאחר חיפוש באינטרנט, מהו מכשיר גלי הלם שמומלץ זה עם הראש הגדול או זה עם הראש הקטן ?

כיום צצו מרפאות שמבצעות טיפולים באמצעות גלי הלם כפטריות לאחר הגשם, מאחר וטיפול גלי הלם אינו מוכר על ידי קופות החולים ומאחר והמכשיר יקר מאד קופות החולים לא מזדרזות להכניסו לסל השירותים ולא מתנדבות לבצע את הטיפול בגלי הלם כי הן אינם מחויבות לעשות כך.

רוב המרפאות לטיפול בעזרת מכשור גלי הלם אינם נותנות טיפולים נילווים כגון פיזיותרפיה ולפיכך המכשיר אינו מופעל והטיפול לא מבוצע על ידי איש מיומן שהינו רופא או בעל תואר בתחום הפרא רפואי כגון פיזיותרפיסט מוסמך מטעם משרד הבריאות.

אני כפיזיותרפיסט מצאתי שהמכשיר בעל הראש הקטן יעיל רק כאשר המטפל הינו פיזיותרפיסט או רופא מאחר והטיפול מחייב להכיר את האנטומיה ולזהות את הרקמה הפגועה [מודלקת ומסויידת]. הטיפול עם המכשיר בעל הראש הקטן לא גורם לנזק לרקמות בריאות שנמצאות מסביב לרקמה הפגוע וזאת מאחר וההסתיידות לפעמים הינה בגודל של 2-6 מלימטר בלבד ולכן אין צורך לחבוט בה על ידי ראש בגודל של 12 סנטימטר ומספיק ראש קטן בגודל 6 מ"מ, או 16 מ"מ או 26 מ"מ.