מתיחות וכאבים בשרירי המפשעה

מתיחת המפשעה הינה תופעה מוכרת בקרב ספורטאים, רקדנים וכאלה שהחליקו ומתחו את המפשעה, טיפול פיזיותרפיה משולב עם טיפולים אלקטרוטרפיים יקצרו את תהליך ההחלמה

מתיחת המפשעה

שריר המפשעה הפגיע ביותר הוא שריר Gracilis זהוא שריר דק וארוך שמתחיל מהמפשעה מהעצם ששמה Symphysis ומשם הוא מתמשך לאורך צידה הפנימי של עצם הירך ונאחז בצידה הפנימי של עצם ה- Tbia מתחת למפרק הברך יחד עם שני שרירים נוספים שיוצרים את ה-Pes Anserinus ונראים ככף רגל של ברוז.

השריר משתתף בשתי פעולות האחת כיפוף הברך והשניה קרוב הירך אל הירך השניה זו תופעה מוכרת בקרב ספורטאים, רקדנים וכאלה שהחליקו ומתחו את המפשעה.

בזמן מתיחה חזקה לפיסוק [מעיין שפגט] שמתבצע בתנועה מהירה ולא מבוקרת עקב בעיטה והתקלות בריצפה או ברגל היריב, מתיחה פתאומית בזמן החלקה על גבי משטח רטוב, מתיחה מעבר ליכולת השירר תיתכן היווצרות נזק מקרוסקופי לשרירי המפשעה או אף מתיחה שכוללת תלישה של סיבי שריר מתוך האחיזה לעצם ה-Symphysis Pubis.

מתיחה זו חייבת להיות מטופלת באופן מיידי מאחר והמתנה ממושכת עשויה להפוך למצב כרוני קשה לטיפול.

טיפול פיזיותרפיה שיכלול עיסויים עמוקים Deep Friction Massage וטיפולים אלקטרותרפיים כגון Ultrasound חבישות מותאמות ע"י קניזיוטייפינג או חבישות לחץ אחרות ואח"כ הדרכה בתרגול לשם הארכת הרקמה הפצועה יקצרו את הליך ההחלמה וחזרה לפעילות גופנית.