הדרך הבטוחה לריפוי ורטיגו

פיזיותרפיה היא הדרך לריפוי התקף ורטיגו

הבעיות של ורטיגו או סחרחורת משפיעים על כ-30 אחוז מהאוכלוסייה שמעל לגיל שישים וחמש. מה היא הדרך הבטוחה ביותר לרפא את הסחרחורת? יש דרכים רבות לריפוי ורטיגו אך יש להעריך ולשקול את הגורם לבעיה ולא לטפל רק בתסמינים.

ורטיגו מוגדר כתחושה של תנועה, כאשר אנחנו לא באמת זזים. ורטיגו הוא לא פחד גבהים, למרות שאלו הסובלים ממנו עלולים להרגיש שלא בנוח בגבהים. הצורה הנפוצה ביותר של ורטיגו המשפיעה על רוב האנשים נקראת benign positional paroxysmal הידוע גם כ- bppv, תופעה זו יכולה להיות מאוד מפחידה ולא נעימה, היא מגיעה בהתקפים של ורטיגו כאשר עושים פעולות כגון התהפכות במיטה, הפניית מבט מעלה, התכופפות קדימה ופנייה של הראש לצדדים. סוג זה של ורטיגו נגרם על ידי תנועות מסויימות של הראש. אנשים יכולים לבחור ולהתעלם מבעיה זו, או לקחת תרופות המקלות על הסימפטום. חלופה אחרת היא שאנשים יכולים לנסות לעשות תרגילים לטיפול בורטיגו.

ורטיגו סחרחורת

יש אנשים שמתכחשים לורטיגו שלהם וחושבים שהם צריכים פשוט להתעלם מהבעיה והיא תעבור מעצמה. ורטיגו עלול להשפיע על הפעילות היום יומית ושכיחות של תאונות עקב ורטיגו עולה בגיל מבוגר יותר. מחקרים אחרונים הוכיחו כי מדי יום ביומו 41 אנשים מתים מנפילות בארה"ב. כל 7 דקות מישהו נופל וכי אחד מתוך 65 אנשים בארה"ב יחוו נפילה. מחקר זה הוא דוגמה לכך כי אסור לזלזל בסחרחורת ובבעיות הקשורות לאיזון הפיזי ושיש לטפל בהן בהקדם האפשרי.

התרופות משמשות לעיתים קרובות להקלה על הסימפטומים שורטיגו גורם להם, כגון בחילות, הקאות והתחושת הסחרחורת. תרופות הן לא הבחירה המתאימה לריפוי ורטיגו, כיוון שהתרופה אינה מטפלת בגורמים למחלת הורטיגו. התרופה שבדרך כלל נבחרת לטיפול היא סטונרון מקטרוגיית האנטי היסטמינים- נוגדי היסתמינים. שימוש בתרופה זו עלול לגרום לתגובות אלרגיות כגון פריחה, בעיות נשימה ונפיחות בפנים ובגרון. עוד תופעות לוואי בלתי רצויות שיכולות להופיע כוללות טשטוש ראייה, ישנוניות, עצירות ויובש בפה.

בורטיגו מסוג bppv ניתן לטפל ביעילות ע"י פיזיותרפיה שמיועדת להחזיר את הקריסטלים שהתנתקו למקומם. זו הדרך האפקטיבית, והבטוחה לפתרון בעיית הסחרחורת, אין לה תופעות לוואי לא רצויות ולא תרופות יקרות.

אין להתעלם מורטיגו. זה יכול לגרום לפציעה חמורה כמו נפילה, ועבור סוגים מסוימים של ורטיגו התרופות אינן הפתרון היחיד, ישנן שיטות יעילות לריפוי סחרחורת.

לקריאת עוד מאמרים היכנסו:

האם התרופות פותרות את הורטיגו

מה זה סחרחורת דיזינס מהצוואר

רוצים לשאול שאלות ולקבל תשובות על ורטיגו