כאבי ברכיים והטיפול בהם

התלונה הנפוצה ביותר המביאה אנשים לרופא שלהם היא כאב בברך. מכיוון שהחברה פעילה יותר ויותר היום, הבעיות והכאבים בברכיים גם הם הולכים והופכים נפוצים יותר. יש מספר סיבות ל כאבי ברכיים וישנם טיפולים ספציפיים בכאב בברך.

טיפול ביתי מניעתי לבעיות כאבי ברכיים

כאשר מטפלים בסוגים שונים של כאבים בברך, המטרה היא לשבור את מעגל הדלקתיות. מחזור דלקתי מתחיל עם פציעה. לאחר פציעה בברך ישנם מצבים העלולים לגרום לדלקת שגורמת לפגיעה נוספת שאשר בדרך כלל מובילה לדלקת נוספת וכן הלאה. מחזור של דלקת מביא להגברת הכאבים. על ידי צמצום פגיעה נוספת והימנעות מיצירת דלקת ניתן יהיה לשבור את מעגל הדלקת. קרח, מנוחה, הגנה, דחיסה, הגבהה, וכו' הם חלק מהטיפול הטיפוסי בבית שיכולים למנוע היווצרות דלקת.

להגן על הברך מטראומה נוספת

השימוש ברפידות ברכיים יכול להגן על הברכיים. רפידה על הברך יכולה לסייע בשליטה על הסימפטומים של פציעות ברך על ידי הגנה מפני פגיעה חוזרת ונשנית.

מנוחה לברך

להורדת לחץ מהברכיים מומלץ לנוח. המנוחה מאפשרת לברך להתאושש, היא יכולה לסייע במניעת פגיעה נוספת.

להקפיא את הברך

לשים קרח על הברך יכול להפחית את הנפיחות. טכניקה זו מיושמת בכאב אקוטי ובכאב כרוני של הברך. רופאים ממליצים הקפאת הברך 2-3 פעמים ביום למשך 20-30 דקות בכל פעם. ניתן הניח שקית קרח או שקית של ירקות קפואים על הברך.

שימוש בלחץ על הברך

יש לעטוף את הברך בבד, לחץ מתמיד על הברך מסייע להפחתת הנפיחות ובאותו זמן הוא יכול לשמור על פיקת הברך מיושרת ועל מכניקת המפרקים שלמה.

הרמת ברכיים

הרמת הברך גם מסייעת בהפחתת הנפיחות, פעולה זו מונעת מנוזלים להצטבר בברך. בישיבה הרם את הרגליים על ידי כרית או על הנח אותן על משענת הכורסה.

משככי כאבים

משככי כאבים ותרופות ללא מרשם למשל יכולות להקל על הכאב בברך. משככי כאבים ותרופות נוגדות דלקת (ללא סטרואידים) כגון נפרוקסן ואיבופרופן למשל, הן חיוניות לטיפול בכאבי ברכיים. אם הכאבים בברך נמשכים לאחר 3-7 ימים של טיפולים ושימוש במשככי כאבים רצוי להתקשר לרופא להערכה נוספת של הברך.

לקריאת מאמרים נוספים על טיפול בברך היכנסו לדפים הבאים:

טיפול פיזיותרפיה יכול למנוע ניתוח בקרע במניסקוס

פיזיותרפיה לאחר שיחזור קרע רצועה צולבת קדמית

טיפול פיזיותרפיה לציסטה ע"ש בייקר