כל מה שלא ידעתם על גלי הלם

גלי הלם עוד מיידע חיוני

הטיפול בגלי הלם הוא טיפול חדש יחסית שהשימוש בו החל רק לקראת סוף שנות השמונים. פריצת הדרך של הטיפול היא בכך שנמצאה למעשה דרך להאיץ את תהליך ההחלמה הטבעי של הגוף לריפוי פצעים או שברים. וכיצד הדבר מתבצע? בעזרת מכשור ששולח גלי הלם לאזור הבעייתי, ללא הרדמה וללא שום חדירה פולשנית. זרימת מחזור הדם באזור מואצת בזכות הרעידות של גלי ההלם, דבר המקל על תהליך ריפוי הכאב העצור. בנוסף, הגברת זרימת הדם מסייעת בקצב חילוף החומרים כך שלא רק קצב הבנייה מחדש מוגבר, אלא גם קצב סילוק החומרים נעשה יותר מהיר. רק תארו לעצמכם את האפשרויות האין סופיות לריפוי, לטיפול, להקלה על כאבים ולטיפולים קוסמטיים שנוצרו בעקבות תגלית זאת.

מכשיר גלי הלם

כמה עובדות שיגרמו לכם הלם, על הטיפול באמצעות גלי הלם:

  • הטיפול הראשון בגלי הלם נעשה באמצעות גלים אלקטרו מגנטים לריסוק אבנים בכליה והוגדר כהצלחה אדירה.
  • בתחילת שנות התשעים פרופסור וולפגאנג שאדן, לשעבר יושב ראש האיגוד העולמי של טיפול בגלי הלם, גילה כי הוא מצליח לאחות את השברים מהם סבלו מטופליו בעזרת גלי הלם ואף בהצלחה רבה.
  • פרופסור שאדן עוד גילה במהלך טיפול למטרת איחוי כי גם הפצעים שהיו על העור, בין אם היו שטחיים ובין אם היו עמוקים, נרפאו תוך כדי הטיפול.
  • מחקר שנערך בקרב חולי סכרת, הראה כי הטיפול בגלי הלם בכיבי קיבה יעיל בהרבה מהטיפול המקובל בתא לחץ.
  • בבעיות אורטופדיות הקשורות בדורבן העקב, נמצא כי הטיפול בגלי הלם יעיל בכשבעים עד תשעים וחמישה אחוזים מהמקרים. בנושא דורבן העקב, נעשה ניסוי אשר בו לקבוצה אחת הסובלת מדובן העקב ניתן טיפול בגלי הלם ולקבוצה השנייה ניתן טיפול דמי. לאחר שלושה חודשים מצבם של 62% מהמטופלים בקבוצה שטופלה בגלי הלם, השתפר בעוד בקבוצה השנייה 39% מהמטופלים חוו שיפור במצב. לאחר שנה 90% מהמטופלים בגלי הלם העידו על שיפור במצבם.
  • מחקרים נוספים בנושא אנשים הסובלים מדורבן העקב מעידים על יעילותו בטיפול בכאב כרוני. שלושה רבעים מהמטופלים דיווחו על שיפור במצבם לאחר טיפול אחד בלבד. המטופלים יכלו לחזור במהירה לפעילות שגרתית, לעבודה ולפעילות ספורטיבית.
  • בטיפול בגלי הלם במקרה של הסתיידות בכתף או לחילופין איחויי שברים, נרשמו שיעורי הצלחה שנעים בין שבעים לתשעים אחוזים.
  • ההבדל בין טיפול בגלי הלם בעוצמה חלשה לבין טיפול בעוצמה חזקה היא בכמות סמי ההרגעה או ההרדמה שנותנים למטופל.

לקריאת מאמרים נוספים בנוגע לטיפול גלי הלם היכנסו לקישורים הבאים:

היתרונות בקבלת גלי הלם ופיזיותרפיה

טיפולי גלי הלם לגיד אכילס

איזה מכשיר גלי הלם עדיף