בתוך כמה זמן מתחילים להרגיש שיפור

השימוש במכשיר גלי הלם מסוג רדיאלספק הוכח כיעיל בטיפול בבעיות אורתופדיות ומיועד למערכת השלד והתנועה. הטיפול מותאם לפתור בעיות של דלקות כרוניות עקשניות וכן מצבים חריפים של דלקות טריות בגידים. הטיפול באמצעות מכשיר הרדיאלספק מותאם לפתולוגיות מגוונות של הסתיידויות במגוון הרקמות הרכות כגון בגידים, ברצועות, בפציות, בבורסות ובשרירים.

מכשיר גלי הלם עם ראש קטן עדיף על מכשיר עם ראש גדול

למה להעדיף טיפול במכשיר עם ראש קטן ומדויק שממוקד על הדלקת או ההסתיידות שגודלן ממספר מילימטרים בודדים ועד לגודל של 25 מילימטרים. אנו נעדיף להתמקד על ההסתיידות עם ראש המכשיר שניתן לכיוון בשלושה גדלים שונים של 5 מילימטר 15 מילימטר ו- 25 מילימטרים בלבד. כלומר הפיזיותרפיסט המטפל שיש לו ידע נרחב בכל הקשור במבנה האנטומי של האיבר המטופל, ממקם את ראש המכשיר על הדלקת או על ההסתיידות. לאומת זאת שימוש במכשיר עם הראש הגדול שהוא ראש קבוע בגודל של כ- 20 סנטימטרים והוא מכסה הן את ההסתיידות והן מבנים ורקמות רכות עדינות שאינן מודלקות אלא הן בריאות לחלוטין ולכן במהלך הטיפול עם הראש הגדול נפגעים רקמות בריאות שאינן זקוקות לטיפול.

כאמור הכרת המבנה האנטומי, הפתולוגיה ויכולת קריאת בדיקות האולטרה סאונד מאפשרים למטפל לבחור את הגודל הרצוי של הראש, להתאים את פרוטוקול המכשיר באופן ספציפי לסוג הבעיה.

לצפייה בסרטון המדגים את השימוש במכשיר גלי הלם מסוג רדיאלספק עם ראש קטן היכנסו לסרטון הבא: https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=fX4ByWofn9k

וזו כמובן השאלה בתוך כמה זמן מתחילים להרגיש שיפור בטיפול בגלי הלם?

במהלך עשר השנים האחרונות אני מפעיל במרפאותיי מכשירי גלי הלם עם ראש קטן. ומניסיוני ומהסטטיסטיקה שאני מנהל המסקנה היא שהמטופלים מדווחים על הטבה בתקופה של טיפול אחד ועד לתקופה של שלושת הטיפולים הראשונים. הצלחת הטיפול באמצעות גלי הלם תלויה גם במטפל שמכיר את המבנה האנטומי ואת הפתולוגיה שממנה סובל המטופל.

שילוב בין טיפול באמצעות גלי הלם לבין טיפולי פיזיותרפיה

מניסיוני כפיזיותרפיסט מוסמך ע"י משרד הבריאות ובעל ניסיון של כ 37 שנים בטיפול בבעיות אורתופדיות ובפציעות ספורט, מצאתי כי טיפול שמשלב בין מכשור גלי הלם לבין טכניקות מנואליות, התאמת תרגילים אישיים ושימוש במכשור אלקטרו תרפיה משפר הן את אחוזי הריפוי והן את המענה על השאלה שאני נשאל תמיד על ידי מטופלי: אמור לי מאיר בתוך כמה זמן מתחילים להרגיש שיפור בטיפול בגלי הלם?

כיצד נקבעים סוגי הטיפולים?

בבואכם למרפאתי הביאו עמכם כל תיעוד רפואי שקשור לבעייתכם הנוכחית כגון צילומי רנטגן, בדיקות אולטרה - סאונד, בדיקות הדמיה מסוג CT  או בדיקות מסוג MRI  בדיקות הולכה עצבית מסוג EMG  .

הביקור הראשון כולל בדיקה פיזיקאלית רפואית של האיבר הפגוע, זיהוי הרקמה הפגועה אם מדובר בדלקת גידים, או בהסתיידות שהתפתחה על הגיד או על הרצועה או על הבורסה.

לאחר זיהוי הבעיה אחליט על סוג הטיפול שאבצע לכם הן באמצעות גלי הלם, הן בעזרת מכשור אלקטרו תרפי, הן על ידי טיפול מנואלי ידני וכן אדריך אתכם בתרגילים ספציפיים לבעייתכם ולליקוי שממנו אתם סובלים.

לקריאת מאמרים נוספים הקשורים בטיפול בגלי הלם היכנסו לקישורים הבאים:

טיפול גלי הלם להסתיידויות בכתף

טיפול בגלי הלם לדורבן העקב

טיפול בגלי הלם לטריגר פינגר

טיפול גלי הלם לגיד אכילס