איזה מכשיר כדאי לבחור בטיפול?

איזה מכשיר לטיפול באמצעות גלי הלם עדיף

קיימים סוגים שונים של מכשירים לטיפול באמצעות גלי הלם, קיימות מספר חברות שמייצרות מכשירי גלי הלם, קיימות שתי גישות עיקריות:

  • גישה ראשונה הינה מכשור מדויק בעל ידית מתכווננת שניתן להתקין עליה ראשים לטיפול בגדלים שונים ושניתן להתאימו ספציפית לגודל הרקמה הפגועה: רקמת גיד, רקמת בורסה, רקמת פציה עם או בלי הסתיידות ומשקעים שונים ברקמות הללו. היכולת להתאים את גודל הראש לגודל ההסתיידות מאפשר ביצוע מדויק ומבלי להזיק לרקמות הרכות הנוספות באזור.
  • גישה שנייה הינה מכשיר בעלת ראש קבוע שגודלו ככדור טניס שאותו מניחים על הרקמה הפגועה. העובדה שגודלו של הראש קבוע אינה מאפשרת טיפול נקודתי לרקמה הפגועה בלבד אלא מערבת רקמות בריאות בסביבת האזור הפגוע כדוגמא: הסתיידות בגודל של כ-3 מ"מ בכתף שמונחת על גבי אחד מגידי הכתף תטופל ע"י ראש כגודל של כדור טניס שקוטרו של 8 ס"מ ולכן הפגיעה המרחבית באזורים שאינם דלקתיים מיותרת ואף עלולה לגרות ולהזיק לרקמות הבריאות שזועזעו ע"י המכשיר המגושם.
    טיפול בגלי הלם

    יתרונות טיפול בגלי הלם באמצעות מכשיר מסוג Radialspec
  • שימוש במכשיר גלי הלם מסוג Radialspec מאפשר להתמקד בטיפול בנקודה ספציפית על הרקמה הפגועה באזורים קטנים וזאת באמצעות השימוש בגדלים השונים של ראשי המכשיר 6 מ"מ, 15 מ"מ, 25 מ"מ. מכך ברור שהשימוש במכשיר גלי הלם מסוג Radialspec מחייב הבנה רבה וניסיון עשיר באנטומיה המסובכת והמורכבת של גופנו. אם נטפל בדלקות כרוניות אשר מלוות בהסתיידויות פתולוגיות כגון: דלקת בגיד אכילס או באחד מגידי הכתף, בדורבן העקב, בדלקת ברצועות קשת כף הרגל או במרפק טניס, בדלקות בגיד הפיקה שבברך ובהצרות סביב גיד האצבע שקרוי בשם Trigger Finger, באמצעות הראש הממוקד שמותאם בגודלו לגודל האזור המטופל נוכל לקבל תגובה מקסימלית טובה וללא גירוי אזורים בריאים בסביבה הקרובה לרקמה הפגועה.
  • הטיפול באמצעות גלי הלם במכשיר מסוג Radialspec מתבצע בתדירות של אחד בשבוע מאחר והגירוי לאזורים הנלווים והסמוכים לרקמה המטופלת הינו מזערי והמטופל איננו זקוק להפסקות של מספר שבועות בין טיפול לטיפול כפי שמקובל לשימוש במכשור בעל הראש הגדול (בגודל של כדור טניס) שמזעזע מבנים סמוכים ובריאים באזור המטופל.
  • יתרון נוסף בטיפול באמצעות גלי הלם במכשיר מסוג Radialspec הינו העובדה שהמטופל אינו מחויב בתשלום עבור סדרת טיפולים מראש אלא המטופל משלם רק עבור הטיפול שיבצע ולכן ניתן לחסוך כסף רב אם והבעיה איננה כרונית ומגיבה מהר לטפול שיסתכם רק בשלושה – ארבעה טיפולים בלבד ולא יחויב מראש עבור סדרת מלאה של טיפולים.

לצפייה בסרטון הסבר אודות מכשיר לטיפול בגלי הלם, לחצו על הסרטון.

הניסיון העשיר שצברתי במהלך 34 שנות עבודתי כפיזיותרפיסט מוסמך מטעם משרד הבריאות נותן בידי את הכלים לביצוע טיפולים ממוקדים וזאת מתוך הבנתי והכרתי את האנטומיה המסובכת בגופנו. אני ממליץ על טפול בגלי הלם באמצעות מכשיר מסוג Radialspec אשר במחקרים שבוצעו הוכח מעל כל ספק כי 79% מהמטופלים שטופלו באמצעותו דיווחו על הטבה בהשוואה למצב הטרום-טיפולי בעקבות סדרת טיפולים שנעה בין 4 ל-12 טיפולים לפי חומרת הבעיה והכרוניות של המחלה.

למאמרים נוספים בנושא כנסו גם:

היתרונות של מכשיר גלי הלם עם ראש קטן

מרפק גולף – מה זה ואיך מטפלים