מניעת כאבי צוואר

איך תמנעו כאבי צוואר?

כאבי צוואר מתרחשים בדרך כלל עקב פעילות המחייבת תנועה מתמדת או מתמשכת של הרצועות הצוואר, המפרקים, העצמות, השרירים או הגידים. הכאב יכול להיגרם על ידי דלקת צוואר, שרירים מתוחים, עוויתות בצוואר, או נקע. לחץ או מתח קיצוני המרוכז באזור לעתים קרובות מוביל לכאבים גם בשרירי הראש, והכתפיים.

כאבי צוואר יכולים להיגרם גם על ידי בעיות אחרות, כגון פריצת דיסק, אוסטיאופורוזיס או עצמות שבירות, עקמת או עקומה מעוותת של עמוד השדרה, ולעתים נדירות גידולים בעמוד השדרה. הטראומה באזור הפגוע עשויה גם לגרום כאבי צוואר, אשר עשויים להימשך חודשים.

מחקרים מראים כי דיקור לכאבי צוואר מקל על הלחץ באזור הצוואר הכללי. טיפול בכאבי צוואר על ידי דיקור היא טכניקה מאוד פופולרית כיום בשל התוצאות החיוביות שלה.

להלן כמה טיפים למניעת כאבי צוואר:

  1. שימרו על יציבה טובה בזמן הליכה, ישיבה ושינה.
  2. תרגלו תרגילי מתיחה המיועדים לצוואר.
  3. חשוב מאוד לבחור את הכיסא הנכון למשרד, זה רק יתרום לתפוקת העבודה.
  4. הימנעו מישיבה ארוכה בלא תזוזה.

מניעת כאבי צוואר

אם יש לכם כאבי צוואר, ועשיתם בדיקות רפואיות, עליכם להמשיך לתרגל את תרגילי הצוואר בכדי לקבל תוצאות טובות יותר ומהר יותר. ישנם מספר תרגילי צוואר שכדאי ללמוד ולתרגל, אך צריך להיזהר מעשיית טעויות שכן זה עלול לסבך את הבעיה במקום.

כאבי ראש וצוואר משולבים עלולים להיגרם מכאב ראש, לפעמים הכאב לא מוגבל רק לראש, אלא כולל גם כאב בצוואר ובגלל זה הוא מכונה ככאב ראש וצוואר. ישנם שלושה סוגים של כאבי ראש: כאב ראש ממתח, מיגרנה וכאבי ראש- אלה הן הקטגוריות הראשיות לכאבי ראש.

התנאים לאבחון וטיפול בכאבי צוואר הוא העיסוק השני בגודלו של מקצוע הכירופרקטיקה, העיסוק הראשון הוא כאבי גב תחתון. באופן דומה מאוד תלונות על כאבי צוואר כרוניים יש נטייה להיות קשים לאבחן ולטיפול, וזהו אתגר אמיתי עבור כל מי שלא מצליח למצוא דרך להקלה ארוכת טווח.

ישנן דרכים רבות לטיפול בכאב צוואר. אפשר להשתמש בתרופות סבתא, פיזיותרפיה או טיפולים אלטרנטיביים כמו כירופרקטיקה ודיקור. חשוב למצוא איש מקצוע מוסמך אשר יכול לנתח את הסיבה הראשונית לבעיית הצוואר.

על כאבים חזקים בצוואר עקב תאונה או פציעה, רופאים בדרך כלל ממליצים על מנוחה בשכיבה, סד צוואר, וטיפול בחבילת קרח להקלה על כאבי הצוואר. לחץ גם קשור במספר של סימפטומים ומצבים שכוללים כאבי צוואר וכאבי גב. הלחץ גם אחראי על הפרעות רבות אחרות של הנפש והגוף.


נכתב על ידי :

מאיר אפל פיזיותרפיסט מוסמך שסיים את לימודי הפיזיותרפיה בבית הספר לפיזיותרפיה שבמכון וינגייט ליד נתניה בשנת 1981. מאיר אפל קיבל את ההסמכה ממשרד הבריאות הישראלי ומאז התמחה והשתלם בעשרות קורסים, התמחויות, ימי עיון וסדנאות בארץ ובעולם כולו. המרפאה השלנו משלבת ידע רב, מקצועיות, רגישות ויחס חם למטופלים. אנחנו מחויבים לתת מענה מלא לצרכי המטופלים שלנו.