פתרונות אפשריים לכאבי גב

פתרונות אפשריים לכאבי גב

כאב גב הוא אחת מהסיבות הרווחות ביותר לחוסר נוחות גופנית בעולם המערבי – מיליוני גברים ונשים סובלים מבעיית כאבי גב.

הסיבות הנפוצות ביותר לכאבי גב הן: פציעות בעקבות התעמלות, חוסר בחימום נאות של הגוף לפני פעילות גופנית, מתיחות וחוסר פעילות גופנית, מקרים של טראומה לשרירים, יצירת איזון של הגוף בעקבות כאבים ובכך שינוי היציבה של הגוף (בתוך כך פגיעה בשרירי הגב), ישיבה ממושכת מול מחשב בבית ובמשרד, יציבה בלתי נכונה בעמידה ובהליכה יום יומית, חבלות שונות בגב ובעמוד השדרה, מקרים רפואיים תורשתיים אשר גורמים לכאבים ובעיות גב ועוד דוגמאות רבות ומגוונות.


בעקבות כך, ניתן לומר בבטחה שיש חשיבות עצומה לתחזוק שרירי הגב בצורה יום יומיות או לפחות בצורה שבועית. ידוע היום, שאחוז גבוה ומדהים של אנשים בכל רחבי העולם סובלים מבעיות גב תחתון. לא יהיה זה יוצא מגדר הרגיל אם נאמר כי יש צורך בתחזוק ופעילות גופנית תכופה בשביל לשמר את בריאות הגב. באותה נשימהניתן גם לומר שיש בכך להרחיק ולמנוע התפתחות של בעיות גב, ובתוך כך – נוכל לשפר את שאר מערכות הגוף כגון – מערכת הלב וכלי הדם, מערכת הנשימה, המערכת החיסונית. בנוסף, נקבל מן הפעילות הגופנית ערך רב בצורת שיפור זרימת הדם, סילוק מהיר יותר של פסולת מהגוף, שיפור העור, שיפור הכושר הגופני הכללי, איזון מערכות הגוף ובתוכם רמת החומציות של הגוף שיפור מערכת העיכול ועוד יתרונות רבים וטובים.

החוכמה בדרך בה מתייחסים לכאב גב היא באבחון של המצב – באם לא יתבצע אבחון מדויק באשר לגורמים שהביאו את הכאב – הטיפול ואופן ההתייחסות לבעיה – יכולים לעשות נזק אף יותר גדול וחמור מאשר להביא לפתרון של כאב הגב.

בעלי המקצוע והטיפולים האפשריים לכאבי גב כרוניים:

  • פיזיותרפיה קונבנציונאלית
  • פיזיותרפיה קונבנציונאלית בשילוב רפואה משלימה וכלים נוספים מרפואה מזרחית (רפלקסולוגיה, שיאצו, דיקור, טווינה)
  • כירופרקטיקה
  • טיפולים במכשור חשמלי להפעלת סירקולציה והמרצת מחזור הדם אל האזור הפגוע.
  • שיטת פלדנקרייז
  • טיפולים בשיטת אלכסנדר
  • הידרותרפיה
  • יוגה
  • פילאטיס
  • שיטות אחרות.ספורטאים רבים מטופלים בבעיה של כאבי גב בשיטות המודרניות והחדשניות ביותר כגון לבישת עזרים תומכים בעת התחרות ספורטיבית ותמיכה של אנשי מקצוע מן הטובים בתחום. כמו כן, רקדנים אשר עוברים פציעות רבות במהלך הקריירה שלהם – נעזרים בפיזיותרפיסטים על מנת להחזיר אותם לכושר גופני ולתפקוד אופטימאלי של כל מערכות הגוף ובמיוחד הגב אשר מהווה מאפיין חשוב בתמיכת כל מערכות הגוף – הן פנימית והן חיצונית.לעיתים קרובות יש כאבים במקומות מסוימים בגוף הנגרמים מהקרנה של עמוד השדרה לאותם אזורים ולכן פיזיותרפיסט טוב – יוכל לאבחן את הבעיה – לראות מהיכן נוצר הכאב ולטפל בגורמים האמיתיים אשר יביאו להחלמה מהירה.

לקריאת עוד מאמרים הקשורים בגב היכנסו ל:

כאבי גב במהלך ההריון

דרכים לתחזוקת גב יומיומית

טיפול פיזיותרפיה לבלט דיסק גבי